Koumáci našli pramen vody!

Koumáci našli pramen vody!
14. června 2019, Ing. Radka Vanková

I když je v současnosti často slyšet o nedostatku vody v České republice, Ostraváci mohou zůstat v klidu. Nejen, že v Ostravě máme dostatek kvalitní vody díky ošetřovaným lokálním podzemním zdrojům a plným vodním nádržím v kraji, ale výše investic do infrastruktury a aplikace moderních vodárenských technologií jsou na vysoké úrovni. Tím nejdůležitějším faktem je však to, že roste mladá generace, kterou problematika dostatku vody a její kvality zajímá. Na Slezkoostravském hradě proběhlo finále 18. ročníku soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Zvítězil tým Koumáci ze ZŠ Vratimov.

Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou a vytvoření adekvátního vztahu, který si životadárná tekutina zasluhuje. Celkově se soutěže zúčastnila přibližně tisícovka dětí, finále pak 26 nejlepších týmů ze 42. Celkové pořadí v soutěži určil součet bodů za teoretické znalosti a praktické soutěže.

„Těší mne, že počet žáků se v naší soutěží v posledních letech zásadně zvyšuje. Je to signál, že se mladá generace začíná čím dále tím více zajímat o problematiku vody i přírody a budoucnost jim není lhostejná. To potvrzují i celosvětové aktivity a výzvy mládeže v oblasti životního prostředí,“ sdělil generální ředitel OVAK, a.s. Vojtěch Janoušek, který spolu s náměstkyní primátora Ostravy, Mgr. Kateřinou Šebestovou, předal výhercům ceny.

„Město Ostrava má k ekologii i přírodě vůbec velmi pozitivní postoj a osvětu u dětí považujeme za velmi důležitou. Nejen, že se tím formuje jejich postoj k problematice, ale mohou tím pozitivně ovlivnit i své rodiče. I to je jeden z důvodů, proč jsme soutěž Hledej pramen vody finančně podpořili,“ řekla Mgr. Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy.

Nejúspěšnější tým celé soutěže HLEDEJ PRAMEN VODY 2019

  • Koumáci, třída V. B, ZŠ Vratimov - dárkový poukaz v hodnotě 15.000 Kč
    „Máme z toho úžasný pocit. Byl to čtvrtrok perný nejen pro děti, ale i pro mne, skutečně jsme tomu dali maximum a vyplatilo se to, navíc děti získaly mnoho užitečných znalostí pro život,“ sdělila paní učitelka z V. B, Mgr. Alena Kabátová.

Nejlepší tým soutěže za teoretickou část Hledej pramen vody VODOEinstein

  • Tým Koumáci, ZŠ Vratimov, 5. B

Cenu za „Nej aktivity na Facebooku“, pohár Chytré e-hlavičky

  • Tým Rybičky, ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická, 5. C

Finále soutěže „Hledej pramen vody“ je koncipováno jako dětský den a na děti čekaly různé interaktivní vstupy a soutěže na téma „Pokusy a hrátky s vodou:“ hrajeme si s vodou – profesor Einstein, kabaretní představení a soutěže, nafukovací lezecká škola, muzeum dopravy, meandry řek, ukázky jednotek IZS, virtuální stánek Policie a.j.

Organizátorem soutěže je společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), partnerem projektu je statutární město Ostrava.


Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.