Landecké pověsti

Landecké pověsti

1. září 2021 Balónek

Představujeme letošní knižní novinku, kterou vydává náš spolek Balónek a kterou napsala naše paní předsedkyně Miriam Prokešová.

Možná jednou také zabloudíte k tajemnému Landeku. V hustých křovinách náhle narazíte na vstup do podzemí a k pokladu, na jiném místě pak spatříte zříceninu dávného hradu a vyděsíte se velikého bílého psa s klíčem v tlamě mezi zuby nebo se možná také setkáte s prokletou landeckou paní na jejím černém koni nebo ohnivém draku...

Únorové novinky pro děti z Pikoly

Kristýna Gregorová: Vodavoděnka
9. února 2021 Michaela Fialová Rozšafná

Nakladatelství Pikola přichází v únoru s mnoha knižními novinkami pro děti už od 6 let od předních českých i světových autorů. Začtěte se se svými dětmi do krásných příběhů i edukativních knih.

Lednové novinky pro děti z Pikoly

Dav Pilkey: Dogman a superkotě (4. díl)
25. ledna 2021 Michaela Fialová Rozšafná

Zpestřením a zpříjemněním zimních dnů pro děti mohou být nové knihy z nakladatelství Pikola.

Mia – landecká holčička

Mia – landecká holčička
29. listopadu 2020 Balónek

Představujeme knižní novinku, kterou vydává náš spolek Balónek a kterou napsala naše paní předsedkyně, Miriam Prokešová.

Na prastarém kopci Landeku u Ostravy se na svém koni dodnes prohání zlý černokněžník. Při procházce se svou třídou najde holčička Mia v trávě malou sošku rytíře na koníkovi. Mia netuší, že ji na ni nastražil právě černokněžník...

Knížní novinka: Jméno této knihy je tajné

Knížní novinka: Jméno této knihy je tajné
24. února 2020 Jana Ptáčková

Varování: Tuto upoutávku autor knihy Pseudonymous Bosch nenapsal ani neschválil!
I když by Pseudonymous Bosch nejraději vychválil svou knihu až do nebes (je to totiž docela ješitný člověk), vůbec ho netěší, že jste se o existenci jeho statečných jedenáctiletých hrdinů, tedy o Kas a Maxu Ernestovi, dozvěděli...

Pohádky o mašinkách potěší nejmenší diváky

Pohádky o mašinkách potěší nejmenší diváky
30. ledna 2020 Lucie Mičková

V pátek 24. ledna 2020 měla v Divadle loutek Ostrava premiéru nová inscenace Pohádky o mašinkách, která je určena nejmenším dětem od 3 let. 
Předlohou k inscenaci Pohádky o mašinkách byla stejnojmenná kniha Pavla Naumana, podle které byl natočen i známý večerníček.

Knižní tip pro veselé děti a rodiče: Uleželé želé

Knižní tip pro veselé děti a rodiče: Uleželé želé
18. listopadu 2019 Radek Konečný

Hravá poetická knížka osvědčené tvůrčí dvojice Jiří Dědeček – Aneta Žabková nazvaná zvukomalebně Uleželé želé potěší a pobaví malé i velké čtenáře. Praštěné básně bohatě prošpikované rozvernými jazykovými hříčkami zpracovávají nejrůznější životní situace...

Žifulíci - Neposední trpaslíci z Hrádečku

Žifulíci - Neposední trpaslíci z Hrádečku
12. září 2019 Kristina Neumannová Bílá

Představujeme dětskou knížku Kateřiny Krobové Žifulíci - Neposední trpaslíci z Hrádečku. Kniha zpracovává témata každodenního života s dětmi s realistickou pointou, a zpestří tak (pra)rodičům výchovu, která dá občas pořádně zabrat. Těm nejmenším pro změnu zábavnou formou trpaslíci vysvětlují někdy ne úplně legrační záležitosti.

Zářijové knižní novinky pro děti

Týna a Bzuk – Případ splašenýho slizu
6. září 2019 Kristina Neumannová Bílá

Představujeme zářijové knižní novinky pro děti z zakladatelského domu GRADA, které vycházejí pod značkou BAMBOOK.

Červencové novinky z Bambooku

Kamarádi ze záhrobí
2. července 2019 Kristina Neumannová Bílá

Představujeme červencové knižní novinky pro děti z nakladatelství Grada, které vychází pod značkou Bambook.

Pimprléto Divadla loutek Ostrava nabízí pohádky, loutkový průvod i koncerty

Pimprléto Divadla loutek Ostrava nabízí pohádky, loutkový průvod i koncerty
2. července 2019 Klára Šebestová

Divadlo loutek Ostrava pro své diváky i letos chystá tradiční prázdninový program. Akce s názvem Pimprléto začíná v úterý 16. července a potrvá do 11. srpna. Nabídne koncerty pro celou rodinu, nedělní pohádky v amfiteátru i loutkový průvod. V okolí divadla se děti budou moci zabavit velkými hracími objekty ze dřeva.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.