Babičky - Sofia I. Jackson (GP-K2)

5. prosince 2021, Sofia I. Jackson

Jmenuji se Sofia I. Jackson. Narodila jsem se v České republice. Mám dvoje prarodiče – jedni v Ostravě, druzí, tatínkovi rodiče, žijí v JAR. Protože jsou obojí prarodiče stejně staří, narodili se po válce. Tak mě zajímalo, jak prožívali dětství v tak rozlišných prostředích, ve kterých žili.

Česká babička měla krásné dětství. Žila s rodiči i prarodiči společně. Školu měla blízko bydliště, po vyučování chodila s dětmi ven hrát vybíjenou nebo na zahrádky, kterých bylo v okolí jejího domu hodně. V té době nebyly mobily. Děti se uměly zabavit bez nich a bylo jim dobře. Babička musela poslouchat své rodiče i prarodiče. Její babička byla hodná, měla ji ráda, ale když neuposlechla, vytáhla babička důtky a ona dostala výprask. Moje babička chodila do rytmiky a hrála na klavír. Jejím snem bylo učit děti, a proto vystudovala školu, která jí to umožnila.

Africká babička vyrůstala na farmě. Neměla hračky, byli chudí, a proto si hráli se vším, co na farmě našli. Do školy to měla daleko, přesto chodila do ní ráda. Jejím snem bylo stát se překladatelkou z angličtiny do afrikánštiny.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.