Literární soutěž Rodinné humoresky - vyhlášení výsledků

Literární soutěž Rodinné humoresky - vyhlášení výsledků

8. prosince 2023 Balónek

Vyhlašujeme vítěze naší literární soutěže Rodinné humoresky.
Předně však chceme pochválit všechny děti, které se zúčastnily naší soutěže. Měli jsme obrovskou radost, jaké krásné práce jste nám zaslali. Všichni, opravdu všichni, můžete být na sebe velmi pyšní...

Rodinné humoresky - Tomáš Klásek - (RH-K4)

3. prosince 2023 Tomáš Klásek

Vzhledem k tomu, že bydlím celkem blízko největšího přírodního koupaliště ve střední Evropě, tak každý rok čelíme nájezdům polských státních příslušníků. Tito návštěvníci koupaliště nám nedovoleně parkují před domem a často tak blokují příjezdovou cestu, ničí trávník nebo zanechávají nesmyvatelnou stopu v podobě černé olejové skvrny na zámkové dlažbě.

Bába pod kořenem - Oliver Harmečko - (RH-K1)

4. prosince 2023 Oliver Harmečko

V listopadu jsem jel s rodiči a sestrou Beky na prodloužený víkend do Barcelony. První den jsme navštívili světově známou katedrálu Sagrada Familia, zábavní park Tibidabo s krásným výhledem na celou Barcelonu a park Guell. Náročný den jsme zakončili na městské pláži, kde jsme si hráli na hřišti a pobíhali v písku.

Moje vtipná rodina - Tereza Štramberská - (RH-K1)

4. prosince 2023 Tereza Štramberská

Moje rodina je super, vždycky máme spolu hodně srandy. Jako třeba když jsme byly na bazénu já, mamka a sestra. Dávaly jsme si do kabinky věci, měly jsme čip na zamykání a odemykání. A jak jsme si to tam daly, šly jsme do bazénu.

Moje srandovní rodina - Rozálie Šorfová - (RH-K1)

4. prosince 2023 Rozálie Šorfová

My jsme jednou jeli pro kapra a dali jsme ho do vany. A pak jsme jeli na takovou akci, potom jsme přijeli domů a šli jsme do koupelny. Kapr ve vaně nebyl, a potom jsme se koukli na zem a on byl na zemi a všude kolem byla krev.

Historky - Elena Štěpánková - (RH-K2)

4. prosince 2023 Elena Štěpánková

Stalo se to na oslavě šedesátin strýčka mojí tety. Někdy v půlce oslavy se většina mladších šla koupat do obřího bazénu, který byl na zahradě. V bazéně jsme měli vodní pistole a dělali jsme pistolnické duely.

Rodina v zoologické zahradě - Nina Gašperíková - (RH-K2)

4. prosince 2023 Nina Gašperíková

Na okraji velkoměsta jménem Ostrava žila rodina Popletalů. Maminka Renáta, tatínek Pepa a děti Amálka, Kuba a Lucie. Je to veselá a podnikavá rodinka. O prázdninách rodina Popletalů prožívala takový normální den. Maminka chtěla jet na výlet. Tatínkovi Pepovi to bylo jedno, montoval si něco ve sklepě.

Můj vánoční příběh - Eliška Stanovská - (RH-K2)

4. prosince 2023 Eliška Stanovská

Bylo 26.prosince. V jednu hodinu jsme vyrazili na venkov k babičce. Dorazili jsme okolo druhé hodiny. Byla tam sestra, bratr, teta, bratranec, sestřenice a neteř, se kterou jsem si hrála na honěnou a na schovávanou.

Zážitky s prarodiči - Dominik Marcoň - (RH-K2)

4. prosince 2023 Dominik Marcoň

Největší zábavu v rodině si užiju s dědou Radkem a babičkou Danou. S dědou rád hraju náš fotbálek. Hra spočívá v tom, že máme pěnový míček a s tím si kopeme. Úkolem je kopnout ho do brány. Jedna brána jsou dveře do chodby a druhou bránou jsou na opačné straně dveře do pokoje. Ale děda z toho umí udělat zábavnou hru a když hraje babička, tak je to ještě zábavnější.

Vosa a koupání - Nela Sikorová - (RH-K2)

4. prosince 2023 Nela Sikorová

Náš rodinný příběh, který vám chci vyprávět, se stal před dvěma lety v zábavném parku. Kromě skvělých kolotočů a dalších atrakcí tam bylo i dětské brouzdaliště s krásným vodopádem. Hned jsme s bráchou prosili rodiče, aby nám dovolili se osvěžit. Bohužel jsme s sebou neměli plavky a ani ručník a tak nám to nedovolili.

Příběhy naší rodiny - Vendula Madurová - (RH-K2)

4. prosince 2023 Vendula Madurová

Všichni víme, že rodinka není jenom o poskytování si lásky a podpory. Mezi sourozenci a dokonce i mezi rodiči občas panuje hádka, ale jen taková malá, která neškodí, spíš je k zasmání. Vznikají z toho pak některé neuvěřitelně vtipné situace. Děti, a dokonce i dospělí se mohou někdy chovat tak, že je nemožné odolat smíchu svými vtipy, ale i trapnými situacemi.

Oslava narozenin babičky Jany - Matěj Figura - (RH-K2)

4. prosince 2023 Matěj Figura

Rodina má vždy držet při sobě a najít si čas jeden na druhého. Jen tak je prostor na zajímavé a veselé historky. Babička Jana nás pozvala na oslavu svých osmdesátých narozenin k sobě domů. Oslava byla v sobotu.

Naše rodina – tam kde humor začíná - Filip Švehla - (RH-K2)

4. prosince 2023 Filip Švehla

Dopátrat se humorných příběhů, které by se v naší rodině tradovaly po generace, pro mě bylo těžké. Nemohu říct, že by se humor a legrace v okruhu naší rodiny nevyskytovala, ale jde spíše jen o jednotlivé střípky ze života. Přesto jsem nějaké perličky v rodině našel…

Můj narozeninový dárek - Barbora Tomíčková - (RH-K2)

4. prosince 2023 Barbora Tomíčková

Chtěla bych vám vyprávět příhodu, která se mi opravdu stala. Letos jsem oslavila své první kulaté narozeniny. Bylo mi deset let. Jako každý rok se na mé oslavě sešla celá rodina. Dostala jsem krásné dárky. Avšak největší radost mi udělaly tyhle dva.

Jak jsme málem nestihli letadlo - Jirka Ševčík - (RH-K2)

4. prosince 2023 Jirka Ševčík

Řeknu vám příběh, který se stal, když jsem byl ještě hodně malý, měl jsem necelé dva roky, a i když to mamce určitě nepřišlo v tu chvílí k smíchu, časem se z příběhu stala vtipná rodinná historka.

Jak jsme se s taťkou báli - Matyáš Kočerha - (RH-K2)

4. prosince 2023 Matyáš Kočerha

Já a můj táta, máme rádi duchařské historky. Taťka zjistil, že blízko Ostravy se nachází hrad Vikštejn, o kterém se říká, že tam starší. Jednoho podzimního dne jsme se rozhodli, že hrad za setmění navštívíme.

Fildovy srandovní příhody z bazénu a sauny - Filip Machanec - (RH-K2)

4. prosince 2023 Filip Machanec

Vítám vás u dnešního srandovního příběhu. Doufám, že se vám můj příběh bude líbit. Pohodlně se usaďte, začínáme. Jednoho dne za mnou přišla moje máma a říkala, že má pro nás skvělý nápad. Navrhla, že koncem týdne půjdeme na bazén a poprvé do sauny. V pátek, po celém školním týdnu, nastal ten den.

Děda Standa, s tím je sranda - Jakub Křimský - (RH-K2)

4. prosince 2023 Jakub Křimský

Když jsem pátral ve své hlavě, kdy se nejvíce nasměju, hned se mi vybavil děda Standa a naše společné chvíle na chalupě. Pravidelně trávím část letních prázdnin na naší chalupě v Beskydech, kde bývá i má babi s dědou, kteří mě mají na starosti.

Moje nová mikina - Alex Nagy - (RH-K2)

4. prosince 2023 Alex Nagy

Bylo nedělní sychravé ráno a s rodinou jsme se rozhodli navštívit nákupní centrum Avion. Měl jsem od mamky slíbeno, že půjdeme nakupovat do obchodu značky Zara, kde si budu moci vybrat nějaké oblečení.

Teplá sprška - Adam Onderka - (RH-K3)

4. prosince 2023 Adam Onderka

Jak říká moje babička, musíme mít v životě radost i z malých úspěchů. Tímto jejím životním heslem se snažím řídit také já, leč někdy je přílišná aktivita spíše na škodu. Hned vám povím proč.

Rodinná humoreska - Tereza Svobodová - (RH-K3)

4. prosince 2023 Tereza Svobodová

Byl rok 2018 a byli jsme s tatínkem na ozdravném pobytu v Krkonoších, přesněji ve Špindlerově Mlýně. Patrně v půlce pobytu jsme se rozhodli, že si uděláme hezký výlet za slunečného počasí do ZOO Liberec.

Moje cesta do Prahy - Adam Andrij Boyko - (RH-K3)

4. prosince 2023 Adam Andrij Boyko

Jednoho rána jsem se jako obvykle vzbudil a podíval jsem se, kolik je hodin. Bylo asi okolo šesti ráno a já jsem se hrozně těšil na náš výlet do Prahy. Přišel jsem do kuchyně a tam už na mě čekal teplý a lahodný čaj. I když bylo jaro, myslím období velikonoc, teplý čaj prostě neodmítnu.

Krásná návštěva Hukvald - Adéla Slívová - (RH-K3)

4. prosince 2023 Adéla Slívová

Naše maminka se domluvila se svou kamarádkou Hankou, že pojedeme společně na výlet na Hukvaldy. Dlouho jsme se připravovali a kontrolovali, jestli máme všechno potřebné. Všeho jsme měli dost, i nějakých těch sladkostí.

Dovolená - Václav Litomyský - (RH-K3)

4. prosince 2023 Václav Litomyský

Trajekt právě doplul k pobřeží řeckého ostrova Naxos. Já a celá moje rodina jsme měli ohromnou radost. Volali jsme: „Už jsme tady! Hurá!“ Šestihodinová cesta byla opravdu únavná.

Rodinný humorný příběh - Vanessa Matušková - (RH-K3)

4. prosince 2023 Vanessa Matušková

Jednoho dne jsem byla u babičky a ptala jsem se na nějaký její příběh z mládí, a tak babička vypráví. Byl rok 1990 a babička s dědou jeli na jaře na výlet. Můj taťka měl jeden rok a babička s dědou si domluvili na hlídání mého taťky tetu Ivetu.

Humorné rodinné historky - Elise Zaoralová - (RH-K3)

4. prosince 2023 Elise Zaoralová

Jednoho dne, když jsem byla u prababičky, tak jsem se jí ptala, jestli má nějaký vtipný příběh. Prababička se podívala na moji mamku, zasmála se a začala vyprávět, co se kdysi všechno odehrálo.

Rodina – základ všeho - Monika Matzkeová - (RH-K3)

4. prosince 2023 Monika Matzkeová

Rodina je něco nepopsatelného. Něco, co nemohou mít všichni a co mnozí ani nezažili. Já si pod slovem rodina představím osoby, které mě mají rády a já zase je. Jsou to osoby, které se mi věnují, berou mě takovou, jaká jsem, a jsou na mě milí. Je mi líto, když vidím někoho, kdo tu opravdovou rodinu nikdy nezažil a ještě horší je, když se mu právě rozpadá před očima.

Cesta do Prahy - Nella Přecechtělová - (RH-K3)

4. prosince 2023 Nella Přecechtělová

V sobotu ráno jsme měli vyrazit na výlet do Prahy. Vše již začalo ráno, když jsme připravovali snídani. Když vyskočil první toust, z toustovače se zakouřilo a navždy nás opustil.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.