Čím / Kým bych chtěl být - Adéla Burdíková (JLB-K1)

9. prosince 2019, Adéla Burdíková

Mám ráda zvířátka, proto bych chtěla být veterinářkou. Doma máme fenku yorkšírka, je jí 11 let. Jmenuje se Lily. S ní vždy jezdíme na vyšetření a očkování do Dolního Benešova. Jednou tam byla dokonce i na operaci s bříškem. Přes okno jsem se dívala, jak byla napojena na různé přístroje a bylo mi jí líto. Nakonec vše dobře dopadlo.

Moc se mi líbí, jak paní doktorka pomáhá nemocným zvířátkům. Když jsme tam naposledy byli na očkování, paní doktorka ošetřovala nemocné morčátko.

Sama teď chodím do kroužku „koní“. O koně se taky musíme hodně starat. Musíme vědět i spoustu informací, například že nemáme ke koni přistupovat zezadu, aby nás nekopl. Musíme vědět, čím ho máme a nemáme krmit, aby byl zdravý.

V zimě nosím do krmelce jablíčka a kaštany pro lesní zvěř. V televizi se ráda dívám na přírodovědné filmy, kde zachraňují zvířata. Jsem ale moc smutná, když se dozvím, že někdo vyhodil pejsky, nebo že je týral. Oni si neumí postěžovat a říct, co je bolí, a proto je velmi těžké jim pomoci.

To všechno se musí veterinář naučit. Studium je moc těžké a potom ještě musí získat zkušenosti. Hlavně musí mít zvířata rád. Moc bych si přála, abych i já mohla zvířátkům pomáhat a stát se veterinářkou.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.