Co pro mě znamená přátelství - Václav Břicháček - (KNZ-K2)

5. prosince 2022, Václav Břicháček

Přátelství neboli kamarádství je kladný vztah mezi dvěma a více osobami. Tento vztah se pořád rozvíjí a už ho začínáme vytvářet jako děti. Je to vztah, při kterém s ostatními sdílíme zážitky a vzpomínky a máme si vždy co říct a chceme s tou osobou být vždy co nejdéle prostřednictvím her, ať už kolektivních, nebo počítačových. Kamarádům věříme natolik, že s nimi sdílíme i některá svoje tajemství. Přátelství nemusí být pouze mezi lidmi, ale člověk se může kamarádit i se zvířaty, a to jsou často ti nejlepší kamarádi, třeba takové kočky nebo psi.

Bohužel se ale můžeme kamarádit i s lidmi často na internetu, kteří se tváří jako kamarádi, ale přitom z nás chtějí tahat peníze nebo nějaké naše osobní informace (třeba adresu) a pak je chtějí zneužít proti nám. Přátelství je oboustranné, takže člověk, který si o nás myslí různé zlé věci, se s námi kamarádit nebude a my s ním taky ne. Může se nám ale také stát, že máme dobrého kamaráda, který pak zpyšní, nebo se k nám přestane chovat hezky, což nás hodně bolí, když si vzpomeneme na to, že to byl třeba před měsícem náš nejlepší kamarád.

Kamarádství je všelijaké, ale největší rozdíl je, když se kamarádí kluci a když holky. Kluci si neříkají moc tajemství a úplně všechno, protože jsou to pro ně často zbytečné informace. Na rozdíl od toho holky si často říkají úplně všechno a více všechno rozbírají.

Přátelství je pro život hodně důležité a bez přátel bychom to nezvládali, protože si navzájem hodně pomáhají. Někdy je přátelství tak velké, že svého kamaráda považujeme za svého sourozence. U kamarádů je důležité zapamatovat, kdy mají narozeniny a svátek. Ještě by si měl člověk zapamatovat, co má rád a co ho zajímá, ať mu pak můžeme dát pěkný dárek třeba k Vánocům nebo k těm narozeninám, protože jsou lidé, kteří se jinak můžou hodně naštvat, za to že jsem na ně zapomněl, a nebude se mnou nějakou dobu mluvit a nezapomene mi to. A když mu něco třeba k těm Vánocům dám, tak on mi možná taky něco dá, protože je kamarád.

Podle mě ani nejde o to, jestli kamarádi mluví stejným jazykem, pro domluvení jim stačí i slabá angličtina, anebo když jsou to kamarádi, tak si najdou nějaký jiný způsob, třeba si vymyslí svůj vlastní jazyk atd.

Přátelství může vzniknout i úplnou náhodou, třeba když mě někdo ve škole požádá o propisku nebo tužku a pak se spolu začneme bavit více.

Abych to shrnul, tak přátelství může vniknout kdykoliv a kdekoliv a může trvat různou dobu, ale nejlepší jsou ta, která vzniknou na celý život.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.