Feby a Lukaso - Běla Kurečková (ŽV-K2)

23. května 2018, Běla Kurečková

Byla jednou jedna křeččice a byla princeznou kouzelného království a hledala si manžela a tak její rodiče uspořádali námluvy. Ale nikdo ji moc nezajímal, chtěla krásného manžela a chytrého a samozřejmě i udatného. Všichni sice byli udatní a asi i chytří, ale nebyli hezcí, kromě jednoho, který zas nebyl udatný, protože se staral jenom o svou krásu. Až jednou, když se princezna nudila, přišel nádherný mladý šlechtic z Vonice a princezna prohlásila, že za týden bude svatba.

Po svatbě se jim narodila krásná dcerka a dali ji jméno Feby. Feby rostla jako vody. Na 18. narozeniny jí rodiče dovolili jít do světa lidí. Tam už to předvídala stará čarodějnice, která byla před 18 lety vykázána z království. Chtěla se jim za to pomstít, a proto vymyslela, že jí nejprve unese a nedá ji rodičům do té doby, než ji tam zpátky s radosti přivítají. Ale její plány zmařili vojáci, kteří šli s Feby, aby jí ochránili, tak se čarodějnice rozhodla, že se převleče za kořenářku a otráví ji. To se ji podařilo, i když jed nepronikne tak rychle přes ochranné pásmo, které má každý šlechtic nebo šlechtična. Ale i tak to pronikne, ale až za 2 hodiny.

Syn čarodějnice Lukaso byl hodný a samozřejmě věděl, co se jeho matka chystá udělat, tak se po těch dvou hodinách přihlásil, že Feby zase oživí. Jeho matka mu vyprávěla o živé vodě, která prý oživí každou mrtvou rostlinu nebo živočicha a tím pádem i člověka. Ale že se dá najít jenom v zrnkové skále, která je minimálně 40 kilometrů odsud. Tak si půjčil koně a vyjel na cestu. Když tam dorazil podle kouzelné mapy, začal hledat živou vodu. Hledal a hledal, ale nenašel ji. Pak se odvážil vstoupit do skály a zaklepat na kamarádku jeho matky. Bál se, že ho zase promění na žábu. Ale naštěstí měla dobrý den a řekla mu: „Co bys chtěl, synku?“ A on odpověděl: „Matka mě poslala pro hrnek živé vody." A čarodějnice odpověděla: „Máš to mít." Lukaso poprosil o nejrychlejší zvíře, na kterém se dá jezdit a ona mu data ochočeného geparda.

Nasedl na něho a uháněl za Feby. Když dojel, rychle uvařil čaj ze živé vody. Feby se probudila a poděkovala mu. Jeli spolu do kouzelného království a tam se mu král chtěl odvděčit tím, že mu dá svou dceru za ženu. Lukaso poděkoval a nabídku přijal. Byla svatba a všichni žili šťastně až do smrti.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.