Kamarádství nezná hranic - Markéta Godfrydová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Markéta Godfrydová

Pro mě je kamarádství něco, co ani neumím dobře popsat, takovou lásku k člověku a touhu se s ním bavit, smát se, svěřovat. Být s ním každý den. Pomáhat si navzájem a odpouštět své nedokonalosti a zůstat vždy při sobě. Ale v každém kamarádství musíte být připraveni i na nějakou prohru a zklamání, ale to k tomu patří. Když jste opravdoví kamarádi, vždy si k sobě najdete cestu.

Určitě u kamarádství nejsou žádné hranice. Ať je každý jakýkoliv, ve skutečnosti to může být úžasný člověk, ke kterému si najdete cestu. Jestli bydlíte daleko od sebe, neznamená to, že se hned musíte přestat bavit. Kamarádství může fungovat i na dálku, přátelé si můžou psát i volat a určitě se přes víkendy a prázdniny vidět. To, že se najednou lidi úplně odliší, neznamená, že si nemohou dále rozumět. Jestli má někdo jinou barvu pleti, jinou barvu vlasů, jinou národnost - na tom není nic špatného, přece to neznamená, že s ním nemůžeme bavit.

Já mám kolem sebe kamarády, které mám moc ráda a hodně jim děkuju, že tu pro mě jsou. Samozřejmě mám kamarády, se kterými si rozumím víc a míň, ale to je normální, že si s někým úplně nesednu. Zažívám přátelství, ve kterém to beru opravdu vážně, protože se s tím člověkem znám už od dětství a pořád spolu držíme. Vím, že to třeba nemusí vydržet, ale i tak si s tím kamarádem budu užívat do poslední chvíle, co s ním můžu být.

Prožívám super kamarádství i ve škole. Což ne vždy je samozřejmostí. Proto se těším na své kamarády, se kterými prožívám pěkné chvíle. Ráda s nimi něco podniknu, prožiji nový zážitek. Klidně s nimi i někam poletím nebo pojedu, protože já bych jela kamkoliv s mými blízkými.

A také beru svoji maminku jako takovou nejlepší kámošku, protože ta je tady pro mě vždy a hlavně mi dobře poradí. Stejně - maminky vždycky vědí všechno, před nimi nic neutajíte. A proto ji mám nejradši.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.