Kamarádství nezná hranic - Veronika Nohelová - (KNZ-K2)

5. prosince 2022, Veronika Nohelová

Kamarádství je pevné a nekonečné pouto mezi dvěma nebo vícero lidmi. Kamarádství je zcela důvěrný vztah. Kamarád vás rozesměje nebo s vámi dokáže soucítit. V tomto vztahu byste se měli cítit zcela bezpečně, nepřetvařovat se, nebát se dát najevo své emoce. Smysl přátelství je založen na důvěře nikoli na lhaní urážení nebo tlačit na druhého a domáhat se jeho pozornosti. Je to prostě a jednoduše čistá důvěra, nic víc, nic míň. Vlastně každý vztah je založen na důvěře. Já sama mám přátel dost. A myslím, že ty kolektivy „kámošů“ jsou moc fajn. A zažívám s nimi spoustu věcí a hlavně emocí a za nic bych ty zážitky s nimi nevyměnila.

Musím uznat, že i ti nejlepší kamarádi se občas pohádají. Ale i přes tyhle malé hádky by opravdoví přátelé měli držet při sobě. V životě zažijeme spoustu emocí, ať už dobrých, nebo zlých. Ale tak je to i s přáteli, jak už jsem říkala, i ti nej, nej, nej kamarádi se občas pohádají, a důležité je se v takových situacích zamyslet nad tím, co jste s ním prožili, jak se k vám chovali a jak se navzájem vnímáte.

Pokud opravdu zjistíte, že na vás ten člověk tlačí a mermomocí vyžaduje vaši pozornost, zvážila bych, jestli si s ním nepromluvit. Váš kamarád by měl znát hranice, neurážet vás, nelhat, nekřičet na vás, ale kdybych měla tyhle věci vyjmenovat všechny, byla by to moc dlouhá úvaha. Každopádně i já jsem zažila falešná přátelství. Ale věřte mi, že podle mých zkušeností je přátelství dlouhá cesta, někdy i boj.

Mám jednu kamarádku, Pepi se ji říká, bavíme se spolu už od školky, momentálně máme dobrý vztah, ale abychom přišly na to, že jsme dobré kámošky, jsme si musely projít dlouhou cestou plnou pochyb, hádek a usmiřování. Bylo to pro nás těžké, ale nakonec jsme došly na konec a odměna za tu dlouhou cestu bylo poznání. Ano, zjistily jsme, že bude lepší, když budeme držet všechny dívky při sobě, a věřte mi, že v naší životní situaci se nám to bude hodit jako sůl.

A má poslední rada na závěr – na pohlaví vzhledu ani národnosti člověka nezáleží. Jestli jste si s někým vzájemně sympatičtí a chcete se přátelit, udělejte to, protože v životě potkáte spoustu lidí, přátel, ale opravdu pravého přítele potkáte jen zřídka kdy.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.