Kamarádství zajímavé to slovo - David Žáček - (KNZ-K4)

4. prosince 2022, David Žáček

Nejsem typ člověka, který používá sentimentální žvásty o tom, jak je vše krásné, protože NENÍ. Kamarádství se dá vnímat jako spřátelený vztah dvou osob, které dokážou najít společný záměr, téma, smysl, na který sdílí buď hodně podobné nebo i rozdílné názory. Pod podmínkou vzájemného respektu.

Teď je tu ta důležitější věc, vnímání míry kamarádství, podle toho, co jsem definoval na začátku, by kamarád/ka mohla být prodavačka Karla z Hrušky, se kterou jsme se shodli, že ceny jsou praštěné v dnešní době, akorát že to tak není.

Míra kamarádství je individuální a dost těžko popsatelná skutečnost, který udává dále směr ne jenom vztahu s individuálními jedinci, ale také vašemu celému životu

Představte si to takhle. Jste průměrný člověk, který v ničem nevyniká a nikoho konkrétně jste si neznepřátelili. Lidé ví, že existujete, ale zároveň ne, a to z důvodu, že nemáte nikoho jako blízkého kamaráda, blízkého bych definoval jako člověka, jemuž nemáte problém se svěřit s mírně soukromými věcmi a problémy. A absence těchto osob může negativně ovlivnit váš psychický stav podle toho, jak moc špatné to je.

Což ve výsledku má za následek negativní pohled na život, může vést k depresím, sebepoškozování a v krajních případech i k sebevraždě, ale těmito lidmi já vysoce pohrdám, že dokážou myslet tak sobecky a uchýlí se k něčemu takovému ostudnému jako je sebevražda.

Já zde nebudu popisovat žádnou stupnici, škálu, statistiku nebo graf. To beru jako mou osobní informaci, se kterou se necítím komfortně, abych se dělil, a zároveň by mi trvalo déle, než bych si představoval takovou statistiku zpracovat.

Kamarádství je dle mého moc názoru zbytečná věc, kdy musíte až moc brát ohled na pocity a emoce toho druhého, aby to ve výsledku nějak fungovalo. Absence emočního zapojení v přátelství je dost často začátek konce toho přátelství. Ať to už nerad říkám, tak v přátelství člověk potřebuje jeden toho druhého, přece jenom někdo, ať už méně často, nebo někdo častěji, stále potřebujeme emoční podporu, protože jsme tak bohužel stvořeni.

Z množství tohoto textu začínám mít obavy, abych se neopakoval, ale na druhou stranu, jestliže jsem se někde opakoval, tak je to známkou toho, že jsem utvrzen v mém výkladu a názoru a že ho jen tak něco nezmění.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.