Komukoli prospěti můžeš... - Adéla Onderková (JAK-K2)

9. prosince 2020, Adéla Onderková

Každý může pomáhat. Pomoci můžeme komukoli. Já se snažím pomáhat mamince, ať má méně práce. Umývám nádobí, strouhám brambory a pracuju i na zahradě. To mám moc ráda. Myslím si, že pomáhat je skvělé. Když vidím radost, jakou tím udělám mamince.

Teď o letních prázdninách se mi stalo, že jsme na dětském hřišti objevili pejska, který někomu utekl. Můj kamarád Vojta si myslel, že pejsek bude patřit paní, která bydlí u hřiště, ale nebyl si jistý. Protože byl pejsek hodný a poslouchal nás, tak jsme si řekli, že ho zkusíme paní ukázat, jestli je její. Měli jsme štěstí, patřil jí. Paní měla velikou radost a dala nám za odměnu bonbóny, které jsme si rozdělili. Nejvíce mě potěšilo, že se pejsek vrátil domů a nic se mu nestalo.

Pomáhám také každý rok, když si kupuju kytičku. Peníze za ni jdou na boj proti rakovině. Dávám je ze svých peněz. Když si budeme všichni navzájem pomáhat, budeme žít lépe.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.