Komukoli prospěti můžeš... - Šimon Malohlava (JAK-K2)

9. prosince 2020, Šimon Malohlava

„Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu.“

Už docela dlouho celý svět trápí koronavirus. Zase, už podruhé v roce 2020, nesmíme chodit do školy, do kina, do restaurace, do některých obchodů. Nesmíme se stýkat, dokonce musela mamka zrušit oslavu mých 10. narozenin, kterou jsme dlouho plánovali. Doufám, že se povedou alespoň Vánoce, na které se moc těším. Já a moje sestra budeme mamce pomáhat péct perníčky, uklízet dům a zdobit stromeček. Taťkovi někdy pomáháme na zahradě. Musíme pomáhat i doma, uklidit si pokojíček, zalít kytky, utřít prach, vytáhnout nádobí z myčky nebo prádlo ze sušičky.

Myslím si, že když je tady pořád koronavirus, měli bychom pomáhat hlavně starším lidem, kteří jsou nejvíce ohroženi. Můžeme jim třeba nakoupit jídlo, přinést léky z lékárny nebo jim zatelefonovat, aby jim nebylo smutno.

Pomáhat bychom měli také zvířátkům, kočičkám a pejskům, kteří nemají páníčky a musí být v útulku. Můžeme tam přinést třeba staré deky, aby jim nebyla zima nebo koupit granule a konzervy, aby neměli hlad. Všechna zvířátka se nemají tak dobře jako moje kočky.

Ještě mě napadlo, že můžeme pomoci tím, že přispějeme penězi na charitu. Třeba pro nemocné děti, které trpí leukémií nebo pro lidi, kterým se stalo nějaké neštěstí, třeba jim vyhořel dům.

Pomáhat můžeme také naší planetě, hlavně tím, že ji nebudeme znečišťovat a budeme poctivě třídit odpad.

Myslím si, že pomáhat si navzájem a nezištně je moc důležité a měli by to dělat všichni lidé i děti, aby se nám všem na světě dařilo a dobře žilo.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.