Maličkosti dělají přátelství - Viktorie Hriňáková - (KNZ-K4)

4. prosince 2022, Viktorie Hriňáková

Co je to vůbec přátelství?

Každý z nás má o přátelství svou vlastní představu. Jelikož se každý z nás liší, tak se naše představy a potřeby od přátelství liší také. Já osobně věřím, že pro každého člověka se na světě najde alespoň jeden kamarád. Tak nějak ve zkratce je přátelství něco, bez čeho se neobejdeme. Naši přátelé z dětství pomáhají rozvíjet, kým se v dospělosti staneme, Celkově tvoří přátelství velkou a důležitou část v našich každodenních aktivitách, našem životě a v našem světě. Přátelství nás naučí, jak se chovat k ostatním lidem a jak se celkově socializovat s ostatními. Hlavně v mladém věku může absence přátelství mít problémy s komunikací v budoucnosti. Takže kvůli tomuhle všemu je přátelství důležité.

Podle mě je na přátelství hezké to, že ho najdete všude. Může vzniknout mezi kýmkoli a kdekoli. I když se někdy na první pohled k sobě někdo nehodí. Mezi protiklady může vzniknout přátelství. Někdy jsou zase lidé tak dobří přátelé, že se zdá, že pro sebe byli stvořeni. Spřátelit se totiž můžeme i díky maličkosti. Lidé se také mohou spřátelit, pokud nemají rádi stejnou věc. Přátelství můžeme najít i v různých historických příbězích. Je také dokázáno, že některé druhy zvířat také tvoří přátelství. Například krávy mají ve stádě své nejlepší kamarádky. Nebo například sloni tvoří dlouholetá přátelství.

Sloni si také dokážou zapamatovat tvář jiných slonů nebo lidí i po desítkách let. Lidé také tvoří velice silná přátelství se zvířaty. Majitelé koček, psů a dalších domácích mazlíčků spolu mohou vytvořit silné přátelství a pouto. Také pracovníci v zoo nebo chovatelé exotických zvířat mohou mít se svými zvířaty silné pouto. 

Takže na závěr. Přátelství je důležité, protože nás všechny spojuje a necítíme se díky němu sami. Pomáhá nám a světu kolem nás se rozvíjet. Člověk vždy potřeboval společnost a vždy bude.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.