Moje babička Miluška - Vanessa Gergelová (GP-K2)

5. prosince 2021, Vanessa Gergelová

Babička Miluška je máma od mého otce Tomáše. V tomto roce oslavila 60 let. Babička pracuje jako vychovatelka u dětí, které mají poruchu chování.

V roce 1967 bylo babičce 6 let a na Vánoce dostala housle. V druhé třídě byla vybrána paní učitelkou do hudební školy. Babička popisuje své dětství, že byla velmi aktivní. Ve volném čase se tedy věnovala hře na housle, učila se hudební nauce a chodila do baletu v Divadle Jiřího Myrona. Do baletu již chodila od 4 let a od 7 let hrála v divadle v Andersenových pohádkách.

Ve škole se babička dobře učila, všechny předměty ji bavily a hlavně hudební a výtvarná výchova. Ráda vzpomíná na paní učitelku Annu Uhrovou a taky na své spolužáky, kteří ji do 5. třídy volili předsedkyní třídy.

Nedovedu si představit dobu, ve které žila, v té době neměli doma telefon, tablet, počítač a do konce popisuje, že se na černobílou televizi dívala jen v pátek večer. Bydleli v rodinném domku, který její rodiče postavili. Strašně ráda si hrála o víkendech na zahradě, cvičili s bratrem pejska a jezdila na kole.

V 6. třídě měli na škole infekční nemoc – žloutenku a babička byla 2 měsíce v nemocnici a po nemoci nemohla půl roku cvičit. To byl v jejím životě velký zlom, rozhodla se skončit s baletem a věnovat se houslím naplno. Aby mohla v 9. třídě vykonat talentové zkoušky na Státní konzervatoři, musela již denně cvičit alespoň tři hodiny.

Babička popisovala své dětství a já přemýšlela, jak to všechno zvládla i ve škole plnila mnoho úkolů, navíc vyhrála soutěže v recitaci, vystupovala na školních besídkách a prospívala s vyznamenáním.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.