O vodě - Matouš Antala (ŽV-K3)

23. května 2018, Matouš Antala

Říká se, že kdysi dávno v jednom malém lese tekl potůček, nebyl to ledajaký potůček, byl to potůček se živou vodou. A ta živá voda byla tak krásně průhledně čistá, že v ní plavaly různé exotické a pestrobarevné druhy rybek. Potůček tekl až z nejvyšší skály. Tekl přes hory, přes kameny, přes lesy až do malého lesíka, kde stékala voda v podobě malého vodopádu dolů do rybníčka.

Jednoho krásného, letního dne, kdy slunce svítilo už od brzkého rána, se dva kamarádi z nedaleké vesničky rozhodli, že se pojedou podívat po okolní přírodě. A tak se domluvili, že pojedou do malého lesíka a společně vyrazili na cestu. Cesta se jim zpočátku zdála nudná, ale pak začala být zajímavá. Ocitli se na krásné lesní pěšince. Když vešli do lesíka, všimli si pramene živé vody. Nabrali si vodu do ruky, napili se, byla osvěžující a moc jim chutnala. Dodala jim sílu, aby šli dál.  Pokračovali ve své cestě, až došli k nejvyšší skále, kde byl už potůček pořádně rozvodněný. Na břehu byl velký kámen, pod nímž bylo něco ukrytého. Sebrali síly, kámen odsunuli a zjistili, že se tam ukrývá pytlík plný mincí. Najednou byli velice bohatí. Poděkovali kamenu, vrátili ho na své místo a vydali se domů. Říká se, že ten potůček tam teče dodnes. Kdoví, jaká ukrývá tajemství?

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.