Oslava narozenin babičky Jany - Matěj Figura - (RH-K2)

4. prosince 2023, Matěj Figura

Rodina má vždy držet při sobě a najít si čas jeden na druhého. Jen tak je prostor na zajímavé a veselé historky.

Babička Jana nás pozvala na oslavu svých osmdesátých narozenin k sobě domů. Oslava byla v sobotu. Mamka s tetou Evou se domluvily, že babičce s oslavou pomohou. Babička bydlí v malém domku na okraji vesnice. V domku bydlí v prvním patře také teta Eva.

My jsme přijeli v sobotu ráno. Mamka začala uklízet a vše připravovat na slavnostní oběd. Teta Eva pekla dort pro oslavenkyni a další dobroty. Dort byl velký, poschoďový a krásně ozdobený velkou osmdesátkou. V poledne byl hotový a teta ho slavnostně nesla na ozdobeném tácku po schodech dolů na stůl. Zbývaly jí poslední dva schody. Najednou se otevřely dveře, přišel strejda Karel a s ním i kocour Mourek. Ten má tetu Evu hodně rád a vždycky se jí otírá o nohy. Zastihl ji na posledním schodu, ale teta ho přes dort neviděla. Zakopla o něj a spadla přímo na dort. Všichni jsme se strašně lekli. Chvíli bylo úplné ticho. Teta vstala, vypadala jako strašidlo a začala nadávat. Když jsme viděli, že se jí nic nestalo, začali jsme se smát. Mourek toho využil a pustil se do dortu.

Oslava se uskutečnila i bez dortu a bylo hodně veselo. Babičce se velmi líbila a dlouho na ni vzpomínala.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.