Rodinné humoresky - Natálie Goláňová - (RH-K4)

4. prosince 2023, Natálie Goláňová

Dnes jsem tady se svou dvaatřicetiletou sestrou Andrejkou, která je v současné době na mateřské dovolené se svým druhým synem Filípkem.

Jaká vtipná příhoda se ti stala?
Zabouchla jsem si klíče od auta ve svém autě.

Kdy se to stalo?
Asi před deseti lety, v létě roku 2013.

Kde se to stalo?
V Polsku, konkrétně ve Varšavě.

Proč jsi byla ve Varšavě?
Vezla jsem s kamarádkou svého tatínka a strejdu na koncert AC/DC.

Co se všechno událo ještě před tím, než sis v autě zabouchla klíče?
Všechno šlo hladce, počasí bylo krásné a s kamarádkou jsme se nemohly dočkat, až si budeme moct užít krásu hlavního města. Všechno se ale zvrtlo, když taťka se strejdou odešli na koncert. Pak už to byla katastrofa za katastrofou.

To se toho pokazilo více?
Bohužel ano. Začalo strašně hodně pršet, takže jsme procházku Varšavou ihned zamítly.

Co jste dělaly dál?
Sedly jsme si do kavárny, kde nás málem okradli, protože nám naúčtovali něco navíc. Ani jedna neumíme moc dobře polsky, takže konverzace nebo spíše dohadování s paní servírkou, bylo opravdu zajímavé.

Jak dlouho jste byly v kavárně?
Skoro až do konce koncertu, tedy asi do jedenácté hodiny v noci.

Co se stalo po koncertu?
Spolu s mojí kamarádkou, taťkou a strejdou jsme se vrátili na parkoviště k autu.

Hádám, že teď se dostáváme k té vtipné příhodě?

Ano, i když tehdy mi to moc vtipné nepřišlo. Auto bylo zamčené a taťka se potřeboval dostat do kufru, takže jsem jej odemkla, tehdy ještě klíčkem. Když poté kufr zavřel, uvědomila jsem si, že mám kabelku v autě. Kabelku, ve které byly klíče od auta!

Jak jste se to snažili vyřešit?
Zpočátku jsme pod nátlakem paniky a zoufalství začali obcházet lidi, se stejnou značkou auta a doufali jsme, že by jejich klíče mohly otevřít moje auto. Samozřejmě to nefungovalo. Naštěstí strejda uměl polsky, a tak jsme si zavolali zámečnickou firmu, která nám sdělila, že přijedou do hodiny.

Stihla to opravdu do hodiny?

Ne, firma nepřijela vůbec. Ve dvě hodiny ráno jsme to vzdali a uchýlili jsme se asi k tomu nejhoršímu, ale zároveň jedinému řešení.

Jaké bylo to řešení?
Rozbít okno auta.

Povedlo se vám to?
Nakonec ano.

Čím jste jej rozbili?
Nejdřív nás napadlo použít kámen, ale žádný v okolí nebyl. Naše auto stálo na parkovišti už jako jediné, tedy až na jeden minibus. Pán a paní ze začátku sice nebyli moc nadšení, ale nakonec nám půjčili klíče, se kterými jsme byli schopni okno rozbít a do auta se dostat.

Dostali jste se poté bezpečně domů?
Ano, dostali. Cesta proběhla překvapivě hladce. Jenom jsem byla druhý den hrozně unavená a do práce jsem jela s dírou v okně.

Děkuji, že ses se mnou podělila o svou vtipnou příhodu.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.