Živá voda - Martin Šrámek (ŽV-K3)

23. května 2018, Martin Šrámek

Dneska si pouvažuji o vodě a problémy s ní a  sepíšu moje myšlenky na papír. Ale tyto témata mě moc nelákají, protože nemám rád pomyšlení na to, že najednou se něco takového muže stát

Co kdyby nebyla voda? Kdyby nebyla voda na světě, tak my jsme tady nebyli, protože život vznikl ve vodě z mikroskopických částic. Až bude voda docházet, tak o ní budou vedeny války, nebo bude hodně drahá. Ve vodě žijí ryby, které jíme a obchodujeme s nimi. Jenomže co kdyby zmizeli s vodou? Asi by hodně lidí přišlo o práci a nemělo co jíst, protože žijí převážně z rybolovu. Bez vody by nebyla příroda jako jí vidíme dneska, nikde by nebyla zeleň a ostatní barvy, kterými hraje, vyhynulo by mnoho druhů živočichů i rostlin. Ale naštěstí vodu máme a ještě na nějakou dobu mít budeme. Ale jednou se lidstvo bude muset stěhovat na jiné planety kvůli přelidnění. Jenomže jak dostat vodu na jinou planetu? Nebo do vesmírné lodě? Už v dnešní době máme problém s neefektivním palivem. Naštěstí se tohle naší generace a pár generací před námi netýká.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.