Živá voda - Tereza Machalová (ŽV-K1)

23. května 2018, Tereza Machalová

Kdysi dávno byla maminka Emilly. Emilly měla dceru Charlotte. Žily si krásný život. Jednoho dne Charlotte a Emilly zjistily, že všichni z městečka pijí jen Coca Colu a Pepsi. Vůbec se jim to nelíbilo. Chtěly vymyslet plán, jak je od toho odradit. Sladké nápoje jsou nezdravé. Jejich snaha byla však marná.

Jednoho dne šly Emilly a Charlotte na procházku do lesa. Šly a šly, až najednou uviděly stánek s občerstvením. Charlotte se zeptala: „Máte něco k pití?“ Paní ve stánku odpověděla: „Máme tady Rajec.“ „Rajec? Tak to zkusíme.“ Jak řekly, tak i udělaly. Protože měly velkou žízeň, vypily celou láhev. Občerstvily se a vydaly se na cestu domů. V tichém lese najednou uslyšely šumění. Myslely si, že se žene bouřka. Žádná bouřka, potůček je to. Potůček dovedl Emilly a Charlotte přímo ke studánce. Voda se třpytila jako zrcadlo a byla studená jako led. Vypadala stejně jako ta, kterou si koupily ve stánku. Napily se. Chutnala mnohem lépe, než ta ve stánku. Nabraly plnou láhev a spěchaly do městečka.

Cestou je zastavila kouzelná kmotřička a řekla jim: „Je od vás moc hezké, že myslíte na ostatní, proto vám tu vaši láhev změním na bezednou.“ Emilly a Charlotte poděkovaly a běžely za ostatními spoluobčany. Všem voda ze studánky moc chutnala a na nápoje jako Coca Cola, Pepsi a ostatní sladké nápoje si ani nevzpomněli.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.