Babiččin zážitek z dětství - Assis dos Santos Diego (GP-K4)

4. prosince 2021, Assis dos Santos Diego

Letos před podzimními prázdninami nám paní učitelka navrhla, že můžeme napsat vypravování. Téma bylo: Zážitek a dětství našich prarodičů. Poprosil jsem babičku Zdenku, aby mi vyprávěla nějakou příhodu z doby, kdy byla malá.

S babičkou často povídáme a ona ráda vzpomíná na své dětství a mládí. Když měla babička 7 let a chodila do druhé třídy, zažila jednou v zimě následující příběh.

Babička byla ve škole a už v době vyučování začalo hustě sněžit. Dětem se to velmi líbilo a už nedávaly moc pozor. Radovaly se z krásné sněhové nadílky a začaly spořádat plány, co budou po vyučování dělat. Shodly se na tom, že půjdou sáňkovat na aktovkách na blízký kopec. Babička v té radosti zapomněla, že o škole nemá nikam chodit, ale jít rovnou domů, aby se rodiče o ni nebáli. A tak děti sjížděly na svých brašnách a byli moc šťastné. Babičce se to taky líbilo, ale jen do té doby, než uviděla na kopci svého tatínka. Ten se na babičku zlobil, ale jen řekl: Zdenko, okamžitě domů! Babička měla cestou obavy, co se bude dít doma. Tam čekala maminka, která už se bála, že se babičce něco stalo a byla ráda, že je babička v pořádku. Babička čekala, že hned dostane vynadáno. Kázání ale přišlo až po večeři. Babička si tehdy uvědomila, jak je důležité dodržování určitých pravidel a celý život s tím řídí. Na tuto příhodu asi nikdy nezapomene.

Fascinovalo mě, jak mohly děti vymyslet, že budou sáňkovat na aktovkách. Ale vlastně to i chápu, protože podobná příhoda se stala i mně. Hlavní je vzít si z takových situací ponaučení.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.