Babička a děda - Niki Ivancová (GP-K2)

5. prosince 2021, Niki Ivancová

Děda Josef měl velkého houpacího koně ze dřeva, měl dělané sedlo z telecí kůže. Kůň byl vyrobený z pravé koňské kůže. Chodil do jedné třídy, kde bylo 5 ročníků, od 6. do 9. třídy v Mladecku. Hráli si kuličky, na partizány, schovku, hoňku, pásli krávy. Měl jednoho kamaráda a ten se jmenoval Lojza. Umřel při havárii na motorce, když měl 20 let. Zvířata měl děda prase, kozy, kačeny, holuby, kočku, psa a slepice, které chovali na dvoře.

Babička Marie vozila v kočárku panenky, psy, kočku, medvěda, plyšáky. Do školy chodila do 1. - 2. třídy v Mladecku, 3. - 9. třídu v Opavě. Hráli si s kuličkami, panáka, na klepáči, gumu. Chodila háčkovat v pionýrském domě. Ze zvířat měla kočku, psa, holuby, kozu, krávu, prase, slepice.

Babička bydlela chvíli (nevím jak dlouho) na vesnici, pak ve městě a teď zase na vesnici. Děda bydlel jenom na vesnici, on se totiž narodil doma, tam, kde teď bydlí.

Já bych si asi v 7 - 8 letech s těmi kočárky nehrála, ale s houpacím koněm ano. Babi vždycky říká, ať vypnu mobil, jinak babičce nevadí tahle doba. Babi si zachovala starý mobil, ale děda zase má normální mobil a tablet. Děda je jako já. Když je na tabletu, je na něm ráno, před obědem a večer taky. S babi a dědou jezdíme na různé výlety, to mám vždycky nejradši.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.