Babička - Julie Barešová (GP-K2)

5. prosince 2021, Julie Barešová

Ahoj, já jsem Julie a budu tady vyprávět o mojí babičce. Moje babička se jmenuje Věra Borská. Je jí 61 let, bydlí v Opavě, a když byla malá, v mém věku ještě bydlela v Ostravě. Ráda oblékala papírové panenky, skákala přes gumu, hrála s kamarády školku o zeď nebo vyvolávku. S holkami chodily do lesa mlsat lesní maliny a jahůdky. Potom se přestěhovaly na vesnici a chodila mamince pomáhat dojit do kravína.

Babička si myslí o dnešní době, že bychom neměli být pořád na mobilech a máme chodit ven. Na babiččině době se mi líbí to, že neměli mobily a mohli chodit sami do lesa. V dnešní době sami chodit do lesa nemůžeme, protože by nás ukradli. Na její době se mi nelíbilo to, že neměli mobil, a když se ztratili, nemohli zavolat o pomoc. V téhle době můžeme zavolat o pomoc, protože máme mobily.

Papírová panenka by se mi líbila. Hry, které hrála babička, bych si určitě někdy zahrála. O její době si myslím, že je fajn. V naší době chce být každý dospělý. Já neznám školku o zeď a babička mi neřekla, jak se školka o zeď hraje. Nebo také nevím, jak se hraje a skáče přes gumu. Určitě bych si to s babičkou zahrála, ale má sešroubovaná záda. Zkusím se zeptat mamky, ta mě to naučí ráda.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.