Čím, Kým bych chtěla být - Lada Rýdlová (JLB-K4)

9. prosince 2019, Lada Rýdlová

Čím nebo kým bych chtěla být, to je teprve otázka. V minulosti jsem chtěla být jedním člověkem. Teď jsem druhým. Doufám, že teď jsem alespoň z části takovým, jakým jsem chtěla být. A v budoucnu budu třetím.

Chtěla bych být člověkem takovým, jakým chci být, a ne takovým jaký chtějí ostatní, abych byla. Jsem člověkem, jakým chci a chtěla bych být. Chtěla bych být hodná, nenechat se ostatními ovládat a mít vlastní mozek a chovat se k ostatním dobře, ale ne až moc aby toho nevyužívali. Takovým člověkem bych nechtěla být a asi i nikdo jiný. Nechci být člověkem, kterého všichni využívají to by nebylo dobré jak, pro mě tak pro ně. Chtěla bych a chci pomáhat okolí, ale taky bych chtěla umět říct ne, když na to přijde. Chci být člověk, ke kterému lidé jdou pro pomoc, když si s něčím neví rady. Je skvělý pocit někomu umět pomoct, a ne se k němu hned otočit zády, jak dělá většina lidí. Umět pomoct a ukázat laskavost a milost se už moc nevidí. Za mě se někteří lidé stydí a bojí v dnešní době ukázat, že je v nich dobro a nejsou tak zkaženi dnešní dobou plnou přetvářek. Celkově nemám žádný velký vzor a když už někoho mám tak se snažím najít důvod proč zrovna on či ona. Jednou bych chtěla vzhlížet k sobě. Klidně být i někomu vzorem, kladným vzorem. Nejvíce mě to táhne k profesi jako právník a psychiatr. Obě dvě profese jsou důležité. Obě profese pomáhají lidem a musí tomu člověku, co tu práci dělá důvěřovat. Stačí menší chyba a v případě právníka jde osoba do vězení, na trest smrti či jen bude konat prospěšné práce což je nejlepší možnost po možnosti bez trestu. Záleží, jak dobrý právník to je a na spáchaném činu osoby druhé strany. Když děláte práci psychiatra je důležité vnímat pacienta, poslouchat ho a radit mu dobře, jinak se druhý den může stát, že nepřijde na objednanou schůzku kvůli tomu, že jste přehlédli známky sebevražedného chování a takovou věc si můžete vyčítat až do konce života, taková práce je důležitá na psychiku. Člověk to musí mít první uspořádané u sebe v hlavě a pak může pomáhat uspořádávat někomu jinému. Úplně cizí osobě, kterou v životě neviděl a teď mu v rukou spočívá jeho život mnohokrát.

Chtěla bych být člověkem, který pomáhá ostatním a nic za to nechce. Vědět, že to dělám pro sebe. Být šťastná, protože je někdo jiný šťastný či jen o trošku šťastnější, než byl před chvilkou, a to díky mně.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.