Co je vlastně to kamarádství? - Vendula Joklová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Vendula Joklová

A jaký by ten kamarád měl být? Měl by při tobě stát v dobrých, ale i ve špatných časech, a když ti není třeba nejlépe, měl by se trošku zajímat, vyslechnout tě a podpořit tě. Když něco potřebuješ, měl by být ochotný ti pomoct, pomoct jen tak. Ale také by s ním měla být sranda a radost z každého setkání.

A jak poznám, že je to přátelství pravé? Špatné je, když se kamarád přetvařuje, lže ti do očí, ale nejhorší je, když jiným o tobě tvrdí lži a pomlouvá tě. Někdy se stane, že se bavíš s někým, kdo si na přítele jen hraje, anebo dlouholeté, krásné, kamarádství skončí kvůli nesmyslné hádky a neochoty přiznat pravdu.

I když si přeješ mít super kamarády, nesmíš zapomenout na to, že bys měl být taky takový, zajímat se také ty o ně a udělat si čas, když tě potřebují. Podpořit je, pomoct jim, někdy se sejít a pokecat. Měl by sis udělat čas, i když zrovna moc nemůžeš, protože to jsou maličkosti, které hodně potěší a mohou pomoct více než si myslíš.

Může mi přátelství fungovat i s někým z jiné země? A bude mi kamarád vůbec rozumět? V každé zemi, v každém státě, na každém kontinentě, jsou různé tradice, zvyky, jiný humor a samozřejmě také jazyk, ale i tak si myslím, že když vás s jiným člověkem něco pojí, třeba sport, nebo nějaký koníček, hudba…nic vám nezabrání stát se přáteli. Samozřejmě je třeba věnovat se cizím jazykům, nebo alespoň angličtině, která se pomalu stává celosvětově užívaným jazykem. To také potvrzuje přísloví ,,Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem‘‘. Jsou to právě cizí jazyky, které otevírají dveře ke kamarádství napříč celým světem.

A jaký je vlastně rozdíl mezi kamarádství holek a kluků? Takže holky, když se potkají, ať už po jakékoliv době, řeknou si skoro vše, co se za tu dobu, co se neviděli stalo. Pomlouvají ostatní a rozebírají kluky. Mají to kluci stejně? Pomlouvají? Řeší taky holky? A co kamarádství mezi holkou a klukem? Může vůbec existovat? Jistě, že ano. Můj názor je, že i kluci můžou být skvělí kamarádi. Pár jich taky mám, neříkám jim úplně všechno, protože holčičí tajemství jsou přece pro holky, ale povídá se s nimi dobře, a navíc si celkem rozumíme.

Kamarádství je snad nejdůležitější na světě, protože právě přátelé a rodina ti předávají spoustu znalostí, a i oni se podílí na tom, jaký jsi a jak se chováš.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.