Co pro mě znamená přátelství? - Nelly Holaňová - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Nelly Holaňová

S mojí nejlepší kamarádkou Terkou jsme se poznaly teprve před 2 lety. Nastoupily jsme spolu na stejnou školu, kde jsme ani jedna nikoho neznaly. Obě dvě jsme si potřebovaly sednout s někým, s kým si budeme alespoň trochu rozumět. Jelikož jsem přišla do třídy úplně první, mohla jsme si vybrat místo, jaké jsem chtěla, a proto jsme si sedla úplně dozadu. Terka přišla skoro mezi posledními, a jelikož bylo vedle mě stále místo, tak se mě zeptala, jestli si může sednout vedle mě. Bez váhání jsem samozřejmě řekla, že ano, protože každý kamarád na nové škole je fajn.

Ze začátku jsme si moc nerozuměly, protože já jsem velký extrovert a Terka zase introvert, takže většinu času jsem jí dávala otázky já a ona mi jen odpovídala jemným a tichým hláskem. Postupem času se ale i Terka začala stávat extrovertem, za což jsem byla rada, protože už nebylo v lavici takové ticho. S Terkou jsme si povídaly skoro o všem, třeba i o tom, co všechno jsme dělaly před tím, než jsme začaly chodit na stejnou školu, a nebo proč jsme se hlásily zrovna na tuhle školu, nebo jsme zjistily, že známe spoustu stejných lidí. Zkrátka, měly jsme si o čem dost povídat.

Nejraději trávíme čas spolu tak, že třeba někam po škole zajdeme, nejčastěji teda do kavárny, kde se spolu učíme a pomáháme si navzájem. Také moc rady obě dvě spolu pozorujeme západy slunce, když je léto.

Když jsem se rozhodovala, na kterou školu půjdu, nikdy by mě nenapadlo, že si můžu najít tak skvělou kamarádku. Čím jsem starší, tím víc mi dochází, co vůbec přátelství znamená a že mám velké štěstí že Terku mám.

Asi před rokem mi onemocněla maminka a já jsem neměla s kým to moc řešit, protože můj tatínek byl pořád v práci, ale naštěstí tu pro mě byla Terka. Pomáhala mi se starat o maminku, naslouchala mi, když mi bylo nejhůř, no dokázala bych říct ze je něco jako moje sestra, vždy tu pro mě je.

Když už mluvím o tom, jak mi Terka moc dobře pomáhá, tak musím říct, že i já jí dost pomáhám. Teď nedávno se Terka rozešla s jedním klukem, který ji podváděl, a já jsme ji utišovala, říkala jí, jaký to je hlupák, že podvedl tak krásnou, milou, šikovnou a chytrou holku. Nikdy jsme žádnému člověku nevěřila víc než Terce. Dokázala bych za ni strčit i ruku do ohně.

Nebo procestovat celý svět, jenom abych byla s ní. Musím říct, že s Terkou mám zatím nejlepší zážitky, protože spolu často jezdíme na hory nebo třeba letos o prázdninách jsme byly společně s našimi rodiči na dovolené u moře, kde jsme si to náramně užili.

Jsem moc ráda, že si naši rodičové rozumí a už jsou také moc dobří kamarádi. Dokonce máme v plánu, že společně teď o jarních prázdninách pojedeme lyžovat do Alp. Dokonce i naši rodičové se domlouvají na víkend, jestli nepojedeme někam na hory. Také spolu plánují, že strávíme Silvestr společně, protože není nikdo jiný, s kým bych ho strávila radši než s Terkou, mojí a její rodinou.

Musím říct, že kamarádství s Terkou mi přineslo víc než kamarádství, narůstá další část mě, pomáhá mi vytvářet vzpomínky, na které nikdy nezapomenu.

Podle mě by mělo být přátelství o tom, že když si člověk prochází něčím strašným, tak jeho správný kamarád mu má pomoct a nevykašlat se na něj. V přátelství je důležité si odpouštět, protože přece jen  jsme lidi, co dělají chyby, a někdy o tom ani nemusíme vědět. Většinou máme s těmi nejlepšími přáteli skvělé a nezapomenutelné zážitky, pomáhají nám je totiž vytvářet. Moje nejlepší kamarádka mě motivuje a podporuje ve všem, co dělám, což je za mě také velice důležitá podpora, protože když máme kolem sebe špatné kamarády, kteří nás před někým shazují a nepodporují nás v tom, co chceme dělat, tak už nemáme ani my chuť dělat, co nás baví, protože si myslíme, že na to nemáme. A proto za život potkáme spoustu lidí, kteří nás jen budou shazovat, ale díky těmto lidem tak najdeme ty dobré. Takže jsme moc vděčná za jakékoliv kamarády, které v životě mám a kteří mě podporují a mají mě rádi takovou, jaká jsem.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.