Čtyřlístek přátelství - Kateřina Knopová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Kateřina Knopová

Přítel je jako čtyřlístek, těžko se hledá, ale máte štěstí, když ho najdete. Najít pravého přítele rozhodně není jednoduchý úkol. Ovšem stojí za tu námahu. Vždyť najít v dnešním bláznivém a rychlém světě přátele, je jako najít poklad.

A, kamarády má skutečně každý, nejsou ničím neobvyklým, ale najít kamarády s velkým „K“, to už tak časté a jednoduché není. Přátelství a láska jsou dvě věci, které jdou celý život ruku v ruce. Buďte ke svým přátelům pozorní, protože, když jste, přátelství vám může vydržet na celý život. „Moudří lidé odpouští, moudřejší nezapomínají“.

Také si myslím, že je velmi špatně zapomínat pro nové přátele na staré. To je jako bychom měnili plody za květy. Přátelé totiž musíme respektovat, brát je takové, jací jsou, se všemi chybami i nedostatky, protože kdo hledá přátele bez chyb, zůstane skoro vždycky sám.

 Přítelem nazýváme člověka, ke kterému cítím ještě něco víc. Nevím, jak to přesně popsat. Je to jen takový neuchopitelný pocit blízkosti, důvěry a souznění.                 O přátelství musíme pečovat. Přátelství neznamená jen brát, ale na druhou stranu také dávat. Bez přátel si život vůbec nedokážu představit. Byl by nudný a smutný, protože každé přátelství nám obohatí život. Je naprosto jedno, zda se jedná o pozitivní nebo negativní požitek.

Přátelství je vzácným darem nikoliv ojedinělým, záleží na každém, co je pro něj ochoten udělat, neb každý je svého strůjce. Každý k tomu závěru jednou dojde. Někdo dříve a někdo později. Někdy člověk potřebuje od života pořádný kopanec, aby si uvědomil, kdo jsou ti lidé. Lidé, pro které stojí za to žít a zemřít.

Přítel je tu od toho, aby pomohl, když ti je nejhůř. Aby ses mu mohl vyplakat na rameni, povědět co tě trápí a proč a když to bude v jeho silách, tak ti pomůže. Jak praví jedno přísloví: „Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele“. Je to tak. Duši lékař prostě nevyléčí. Kdežto pravý přítel je hoden tomu, aby pomohl zraněné duši.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.