Dětství mé babičky - Vanesa Elblová (GP-K2)

5. prosince 2021, Vanesa Elblová

Moje babička je jmenuje Renata. Narodila se roku 1968 a má tři sourozence. Ráda vzpomíná na své dětství.

Rodiče mojí babičky bydleli na vesnici v rodinném domě, kde měli velké hospodářství, babička musela pomáhat, chodila na kopřivy, obracela seno, pomáhala taky doma, umývala nádobí, uklízela a navíc se starala o sedm let mladšího brášku. Takže moje babička toho měla na práci docela mnoho na rozdíl ode mě, což se mi moc nelíbí, protože je jiná doba. Taky mamince ráda pomáhám, i když v bytě toho moc není.

Ráda si hrála se sourozenci a s kamarády z vesnice. S kamarády si hráli s balónem, švihadlem a rádi jezdili na kole. Její oblíbené hry byly vybíjená, fotbal, skákání přes švihadlo, hra na honěnou, schovávanou, taky ráda skákala panáka a tak dále. V zimě boby, lyže, sáně či hokej. S kamarády se scházeli všude možně po vesnici. Na její vesnici bylo ale více kluků než holek, a proto si hrála více s kluky než s holkami. V té době nebyla žádná elektronika a televizní obrazovky byly jenom černobílé. Babička byla hodně dobrá ve škole a měla tam i hodně kamarádů, se kterými se kamarádí dodnes. Dnes ráda vypráví a vzpomíná na dětství. Její maminka pořád ještě bydlí v tom stejném domku, kde vyrůstala moje babička.

Mojí babičce se moje dětství líbí, jen by trošičku omezila mobily a více by přidala sport. Když jsem u babičky, rádi jezdíme na výlety, s dědou na ryby, chodíme na procházky atd. Hrajeme pexeso a rády spolu vaříme. Jezdíme spolu i na dovolené, třeba z Chorvatska do Itálie. Taky pomáhám své babičce hlídat děti, které má zrovna doma a ráda jim pomáhá. Je pěstounka na přechodnou dobu.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.