Fildovy srandovní příhody z bazénu a sauny - Filip Machanec - (RH-K2)

4. prosince 2023, Filip Machanec

Vítám vás u dnešního srandovního příběhu. Doufám, že se vám můj příběh bude líbit. Pohodlně se usaďte, začínáme.

Jednoho dne za mnou přišla moje máma a říkala, že má pro nás skvělý nápad. Navrhla, že koncem týdne půjdeme na bazén a poprvé do sauny. V pátek, po celém školním týdnu, nastal ten den. Na bazén chodím rád a tak jsem se těšil, ale sauna, to bylo něco nového, z čeho jsem mohl mít nový zážitek. Na bazénu jsme hodně plavali, protože tam bylo málo lidí. Navrhl jsem mamce, že si půjdeme zaskákat. Chvilku váhala, ale pak souhlasila. Nejvíce nám šlo skákání bomby, kdy jsme postříkali vodou i pár kolemjdoucích, kteří studený proud vody zrovna nečekali. Bohužel, skákání šipky mi moc nešlo, rozplácl jsem se na vodě jako tuleň na placáka, jen to mlasklo.

Po skákání jsme šli zkusit jízdu tobogánem s tím, že to bude ještě větší sranda. Vyjeli jsme s mamkou společně, ale když jsme byli tak v půlce, začali jsme zastavovat až jsme zastavili úplně. Nějak jsme se zasekli o máminy plavky a nešlo se nám posouvat. Najednou jsme uslyšeli hlasy, což znamenalo, že se k nám blíží další účastníci. Po pár vteřinách nás nabrali jako buldozer a společně s nimi jsme všichni s křikem a smíchem sklouzli do samého konce tobogánu, kde jsme se vyvalili jako sudy od piva. Po tomto zážitku mě čekala první návštěva sauny.

Sauna je u nás na bazéně v prvním patře a musel jsem tam jít sám. Jakmile jsem zazvonil na dveře od saunového světa, přišla mi otevřít hezká a milá paní. Podala mi prostěradlo a ručník. Když jsem se soukal do prostěradla a udělal pár kroků, spadlo mi na zem. Zpoza rohu na mě vykoukl brýlatý chlap a zjišťoval, co se stalo. Vypadal trochu zvláštně, tak jsem rychle posbíral prostěradlo a utíkal do společných saun, kde na mě čekala máma. Nejdříve jsme vyzkoušeli parní sauny. V jedné to vonělo po bylinách a v druhé po soli. V obou dvou se na nás valila taková mlha, že jsem neviděl ani na krok. Máma říkala, že dýchat tu páru je zdravé a že se mi bude lépe dýchat. Mně se to však nezdálo a spíše jsem se v té páře dusil. Více mě uchvátila keltská sauna, kde jsem proceduru zvládl třikrát. Třikrát jsem zčervenal jako rak a následně se opláchl studenou hadicí. Zjistil jsem, že pobyt v sauně je úžasná věc, ale všem doporučuji: ,,Pokaždé si alespoň jednou rukou držte své prostěradlo.“

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.