Kamarádství nezná hranic - Lucie Plechová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Lucie Plechová

Podle mého názoru je kamarádství vztah několika lidí, kteří spolu chodí do školy, práce, navštěvují společně zájmové kroužky, nebo spolu dělají věci, jež je baví. Toto všechno kamarádi dělají, ale to, co je dělá odlišnými od pravých přátel je vzájemná důvěra. Z mé vlastní zkušenosti se někteří kamarádi tváří jako přátelé pouze tehdy, když něco potřebují. Ale když je někdo jiný ve velkých problémech, raději předstírají, že se jich to netýká.Ale podle mě je opravdové přátelství něco úplně jiného. Přátelství znamená mnohem víc než kamarádství. Pravý přítel pomůže druhému příteli, i když se mu to nehodí, nemá čas, nebo když on sám má nějaké problémy, protože ví, že kdyby on byl v nějakém problému, tak jeho přítel by mu taky vždy pomohl. Já osobně si pod pojmem přítel představuji člověka, kterému se mohu se vším svěřit, a on přesto zůstane se mnou. Dokáže soucítit se mnou, když je mi do breku a raduje se, když se mi něco podaří.

Ztratíte-li kamaráda, je to jako ztráta oblíbené věci, která za čas přebolí. Ztratíte-li však přítele, ztratíte i část sebe.

Mám v životě přítele, na něhož stačí jen pomyslet a svět se rozjasní. Moc často si to nepřiznávám, ale neobejdu se bez něj. Podporuje mě, posiluje mě ve chvílích, kdy jsem naprosto vyčerpaná, ale to nejhlavnější je, že poslouchá mé pocity, když se potřebuji vypovídat. Podle mě je přátelství nejsilnější pouto, které může mezi lidmi vzniknout. Ano, je tu taky láska. Ta je nádherná, povznášející, ale po čase se mnohdy vytratí, ale přátelství trvá po celý život. Když někoho znám a trávím s ním část svého volného času, pořád to z něj nedělá přítele. Je to kamarád. Přítelem nazývám člověka, ke kterému cítím ještě víc. Je to takový pocit blízkosti a důvěry. Sebemilejší kamarád nám není nic platný, protože když přijde krize, kamarád bohužel nemá čas, nebo se k nám dokonce otočí zády. Ale přítel je tady pořád. Zkrátka podle mého názoru je opravdový přítel největší poklad v lidském životě a myslím si, že mohu říci, že tento poklad vlastním.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.