Generace prarodičů - Matyáš Gašperák (GP-K2)

5. prosince 2021, Matyáš Gašperák

Pro svou slohovou práci na téma generace prarodičů jsem si vybral moji babičku Naděždu. Babička je maminka mojí maminky. Přišel jsem k babičce na návštěvu a já se začal vyptávat na její dětství.

Babička říká, doma bylo veselo, ale byl i pláč, když jsme se doma pohádali se sourozenci. Měla babička tři. Dvě sestry a jednoho bratra. Všichni jsou mladší než ona. Babička musela mladší sourozence hlídat a to se jí moc nechtělo.

Když byla babička malá, chodila do školky, kde byla celý týden i přes noc. Smutno jí moc nebylo, měla tam mladší sestru Ivanu. Vždy v pátek si je maminka vyzvedla ze školky a odvedla domů na víkend.

Ve škole měla ranní i odpolední vyučování, i v sobotu se chodilo do školy. Babička chodila ráda do zájmových kroužků a nejraději měla sportovní olympiády mezi třídami školy. Ve škole byly různé služby a úkoly. Babička měla nejraději službu nástěnkáře. Na konci školního roku si museli ošmirglovat lavice a pak natřít.

Pomáhala v domácnosti prát prádlo, chodit nakupovat do obchodu a odváděla mladší sourozence do školky a do jeslí. Volný čas trávila venku s kamarády. Hrála hry. Strašně ráda četla knížky. Četla si knihy večer tajně na záchodě nebo si psala tajným písmem deník.

Na dovolenou nejezdili. Jezdili na prázdniny k babičce a dědovi na venkov nebo na letní tábor.

Vždy si jako dítě přádla kolo, ale nikdy ho nedostala. Ráda bruslila na ledě, přála si být krasobruslařkou. Když byla starší, přála si být knihovnicí.

Babička prožila moc pěkné dětství s rodiči.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.