Živá voda - Karolina Vládíková (ŽV-K2)

23. května 2018, Karolina Vládíková

Toto slovní spojení najdete většinou v pohádkách. Určitě víte, že v pohádkách bojuje dobro se zlem, no a s vodou je to stejně, živá voda zastupuje stranu dobra a no a stranu zla neživá voda. No a když už jsme u těch pohádek, tak já vám jednu řeknu.

Žila, byla jednou jedna holčička Zuzka. Zuzka ale není jen tak obyčejná holčička, Zuzka je tajná agentka. Zuzka se pokaždé v noci promění v kapku vody a vodním potrubím se dostane do země, kde je o vodu nouze. Nedávno byla v Africe, kde se mimo jiné seznámila s klukem jménem Asafa, je také tajný agent, akorát se neproměňuje na kapku vody, ale na sluneční paprsek. Asafa pomáhá lidem v zemích, kde nesvítí tolik slince. Zuzka chodí do páté třídy, nikdo z jejich kamarádů o tom neví. Dokonce o tom neví ani její rodiče. Zuzka se může proměnit jen díky modrému náhrdelníku, který jednou našla na zemi. Zuzka se sama sebe neustále ptá, je to náhoda, že zrovna ona jednoho dne našla ten přívěsek? A tak se rozhodla, že se to pokusí zjistit. Nejprve proto zajde za kartářkou, jestli to je osud. Kartářka jí ale nic neřekne. Zkusí se teda nenápadně zeptat maminky, jestli o tom něco neví. A maminka jí řekne: „Zuzi, už si dost stará na to, aby si znala pravdu. Naše celá rodina pomáhá lidem, kteří žijí v zemích, kde je o vodu nouze.“ Zuzka si sedla do křesla. Byla naštvaná na svou rodinu, že ji o tom nikdo celých 11 let neřekl. Zuzka už potom celý den s nikým nepromluvila. Večer pak za Zuzkou přišla k mamka a řekla: „Bylo to pro tvoje dobro.“ „Ale proč?“ zeptala se Zuzka. Maminka jí na to řekla: „My jsme mysleli, že tvé schopnosti se ještě nevyvinuly. A dědeček si myslel, že jsi ještě nenašla ten náhrdelník.“ Zuzka pak pochopila, že její rodina jí nechtěla ublížit.

No a od té doby byla voda ve všech zemích světa.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.