Generace prarodičů - Sarah Paletová (GP-K3)

5. prosince 2021, Sarah Paletová

Moje babička mi často vypráví, jaké to bylo v její době. Moje babička má dvě sestry, ale prý se chovaly jako kluci. Pořád se praly, několikrát vytopily a mnoho dalších podobných věcí, když však přišlo na nejhorší, vždy se podržely. Sice rodiče někdy zlobily.

Avšak za to se doma hodně pomáhalo, kdysi děti musely pomáhat více než teď. Pomáhaly s vařením, uklízením a chodily i nakupovat.

Všechny tři chodily do jiné školy. Moje babička chodila do školy, která byla 5 km od jejího domova, ale i tak chodila do školy pěšky. Vůbec jí to nevadilo, protože všichni její kamarádi chodili s ní. Také i její nejlepší kamarádka Annabela. Do školy chodila moc ráda, bavilo jí to tam až tak, že když ji starší sestra nechtěla pustit do školy, jelikož se na ni zlobila, tak se babička postavila na okno a začala vyhrožovat, že skočí dolů z desátého patra a půjde do školy. Starší ji ale vzala a položila na zem a babička si odkráčela do školy.

Babiččina nejlepší kamarádka bydlela naproti babičky. A jelikož kdysi nebyly telefony, taxi natáhly lanko a posílaly si různé zprávy.

Babička a její sestry po škole sice musely spát, protože rodiče byli v práci, ale vždy, když se vzbudily, šli hned ven. Babička bydlela na sídlišti, Takže venku bylo vždy plno dětí. Třeba ze školy a okolí. Venku hráli mnoho her, jako schovávaná, honěná, cukr káva limonáda. A taky babička a její sestry rády chodily lovit čolky, slimáky a šneky. Vždy to donesli domů a rodiče z nich šíleli. Babička pokaždé musela jít vrátit čolky zpátky k bažině.

Moje babička jako jediná ze tří sester sportovala závodně. Dělala atletiku a byla v tom hodně dobrá. Chodila na soutěže, každý den běhala, měla vlastního trenéra i své sponzory, kteří jí platili dresy, boty a teplákové soupravy. Často vyhrávala, vyhrála třeba míče, pálky a další ceny pro školu. Díky tomu byla dost oblíbená.

I když byla jiná doba a nebylo tolik možností co teď. I tak si myslím, že to bylo v té době lepší. Děti chodily ven a nebyly závislé na telefonech. Pomáhaly doma. A hlavně více si to dětství užily.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.