Kamarádky navždy - Karolína Stankušová - (KNZ-K4)

4. prosince 2022, Karolína Stankušová

Každý z nás by si měl pokládat důležité otázky ohledně toho, co pro nás kamarádství znamená, jak spolu vycházet, i když jsme každý v jiné zemi a máme jiné zvyky. Jak si vzájemně porozumět, i když každý mluvíme jiným jazykem.

Povím Vám tedy nyní příběh o dvou kamarádkách, které se spolu naučily vycházet, i když jsou každá úplně jiná. Naučily se poslouchat druhé, naslouchat jim a vidět věci tak, jak to nikdo jiný nedokáže.

Stejně jako každý jiný všední den, šla Klára do školy, když jí přišla zpráva: Byla vybrána jako „hostitelka” dívky, která přijede až z Francie na výměnný pobyt do Česka na jeden týden. Klára totiž studuje francouzský jazyk, stejně jako ta dívka, která studuje český jazyk. A ve druhém odstavci bylo napsáno: Dívka se jmenuje Chantal Marguerite Dubois, je jí 16 let, studuje na hudební škole v Paříži. Přiletí na letiště do Prahy 14.11. 2022 v 14:35 hodin. S sebou si, prosím, vezměte kartičku s jejím jménem a ubytujte ji u sebe na týden. Připravte jí nabitý program, který bude zahrnovat kulturu a zvyky naší země. Chantal je nejlepší ze třídy v českém jazyce, takže Vám určitě bude rozumět. Klára byla nadšením bez sebe. Ihned to musela zavolat své mámě, aby věděla, že ji vybrali. Po škole přišla Klára domů a snažila se vše připravit, i když má Chantal přijet až za dva týdny. Celé dva týdny Klára nemohla přestat myslet na to, jak asi bude Chantal vypadat, jaké budou jejich společné zájmy a jak si budou rozumět, navzdory tomu, že jsou každá z jiné části Evropy.

Když už konečně nadešel den Chantalina příletu, Klára se nemohla dočkat. Vstala o dvě hodiny dřív než obvykle a udělala snídani pro celou svou rodinu, včetně svého dědečka, který s nimi žil. Jakmile jeli na letiště, Klára mluvila celou dobu jenom o tom, jak bude úžasné ji tady mít, a jak si budou neuvěřitelně rozumět.

Chantal přiletěla přesně ve 14:35 odpoledne a přišla o 15 minut později kvůli zavazadlu. Její krásné světlé, vlnité vlasy, které jí sahaly až nad pas, jí jen tak vlály ve větru. Měla na sobě džíny v barvách duhy, krátký bílý kardigan s knoflíky, žlutou bundu na zip a čistě bílé tenisky značky Converse. Kláře se její styl oblékání moc líbil, neboť ona si na sebe oblékne maximálně tři barvy a Chantal jimi doslova úplně zářila.

Za celý týden se toho naučily mnohem víc jedna od druhé, než by čekaly. Nejen, že se skamarádily, ale také se naučily, že kamarádství může trvat i celý život. Protože nezáleží na tom, odkud jste nebo jak vypadáte, ale jak dokážete naslouchat druhým a podporovat je, i když se nevidíte třeba i celý rok. Každý si zaslouží člověka, který by pro něj byl oporou v těžkých chvílích, radostí ve smutných dnech a přítelem, když jej nejvíc potřebuje. Zkrátka člověka, který by pro toho druhého udělal cokoliv, protože kamarádství je jedna z nejdůležitějších věcí na světě.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.