Kamarádství nemá hranice - Lukáš Bělka - (KNZ-K4)

4. prosince 2022, Lukáš Bělka

V životě procházíme různými vztahy. Mezi nejdůležitější patří přátelství. Hraje podstatnou roli, protože přítel představuje symbol důvěry, upřímnosti, ochoty a tolerance. Vlastně ani nevím, jak se vychýlit od úvahy a vypravovat o příteli nebo přátelích, neboť jich mám spousty.

Můj kamarád se jmenuje Hugo. Když jsme byli malé děti, rozesmála mě každá hloupost, kterou jsme spolu vyvedli. Tenkrát v létě, kdy sluníčko svítilo prudce, nás napadlo jít na místní koupaliště. Tobogány a zábava byly na prvním místě. V té chvíli jsme netušili, že událost, kterou zažijeme nás spojí na docela dlouho.

Voda byla studená jako led, ale v tom horku se jevila příjemně. Náhle Hugo vykřikl: „jdeme skákat, bude sranda!“ v tom mě napadlo, že se budu moci vytáhnout, protože umím salta. Ukázalo se, že i Hugo se výrazně zlepšuje, a tak jsem nechtěl zůstat pozadu. Jeho občasná tvrdohlavost a absolutní pocit, že má ve všem pravdu mi nezabránila ho varovat. Nikdy mi to nevadilo, ale tentokrát jsem měl divný pocit. Samozřejmě má každý své hranice, ale někdy se zbytečně přeceňujeme.

Náhle jsem uslyšel děsivý zvuk při nedotočeném saltu. Hugova reakce a zkřivený obličej vypovídaly o bolesti, kterou si způsobil. „Jsi v pořádku?“ zeptal jsem se. Žádná odpověď však nepřišla. Rychle jsem skočil do vody, abych zjistil, co se mu stalo. Naštěstí se ukázalo, že si poranil pouze ruku.

Celou cestu domů jsme si vykládali o všem možném bez ohledu na názor ostatních. Napadlo mě, že pravý přítel má vždycky čas, i když se mu to nehodí a pomůže v nesnázích. Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych s ním v tuto chvíli nebyl. Kamarád přece nikdy nezradí. Existuje mnoho citátů o přátelství. V některých najdeme moudro, v jiných pravdu nebo alespoň něco o nás chytne za srdce. Má odměna byl úsměv a hláška: „Jsi super kámo.“

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.