Kamarádství nezná hranic - Kamila Vašková - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Kamila Vašková

Život bez kamarádů by byla opravdu nuda. Mít kamarády znamená : povídat si s nimi, svěřit se s nějakým problémem, trávit společně volný čas, být v pohodě, prostě užívat si příjemné chvíle. Vůbec není důležité, jak se moji kamarádi oblékají a jestli mají nejnovější značku telefonu. Je to nepodstatné. Nedovedu si představit být sama, bez kamarádů. Pokud se člověk vyhýbá společnosti, uzavírá se sám do sebe a je negativní - nemá to žádný smysl. Je velmi důležité respektovat druhého člověka. Vyslechnout ho, poradit mu, povzbudit ho, ale také, pokud je to možné, mu pomoct. Kamarádi jsou moc fajn. Prožíváme společné chvíle, řešíme neřešitelné, hodně se smějeme, ale také se pohádáme. Mám ráda kolem sebe kamarády veselé, upřímné a bez závisti. Platí to ve škole i mimo ni. Z kamarádství vzniká přátelství. Přítel nezradí. Pokud ano, není to přítel.

Na závěr bych chtěla říct, že ,,kamarádi” ať jsou pleti bílé, žluté, hnědé ….. či mluví jiným jazykem, jsou určitě jedním ze smyslu života člověka.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.