Kamarádství nezná hranic - Klára Bendová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Klára Bendová

,,Přítel je ten, který přichází, když celý svět odešel.’’ (tento citát nemá autora)

Tento citát o přátelství jsem si vybrala z jednoho prostého důvodu. Podstata kamarádství není o tom, že druhého litujete, ale o tom že mu pomůžete. V kamarádství si říkáte pravdu do očí a jste upřímní, jste tu pro druhého vždy, když to potřebuje. Všichni si neumíme představit život bez přátel, ale nikdo nevidí ty falešné. Praví přátelé vám nebodnou kudlu do zad, nenechají vás na dně a neopustí vás, když máte ty nejtěžší chvíle. Je hodně důležité vnímat, jaké touhy má i váš přítel, ne jen vy. Musíte myslet na vás oba, ne jen na jednoho, někdy totiž věci nemusí vyjít tak, jak si představujete. Každý z nás občas potřebuje pomoc, a přesně o tom je kamarádství. Kamarádi si všimnou, že je něco špatně, pomohou vám, když jste ve štychu. Opravdový přítel je jedna z nejvzácnějších věcí v životě, a taky ne vždy se vůbec najde.

Víte, nějak vnitru duše vždycky cítíme, že je něco špatně, ale náš vnitřek neposloucháme a stejně lidem věříme. Věřit člověku je strašně těžká, ale zároveň lehká věc. Už tak samo o sobě je důvěřovat hodně riskantní, a i když si nemyslíme, že by nám někdo chtěl ublížit, stejně se to tak někdy stane. Všichni se v přátelství můžeme spálit. Vůbec věřit, to je hodně odvážná věc, ale i když se spálíme, máme chuť dávat další a další šance, ačkoliv víme, že se ten člověk už nezmění. Možná člověku odpustíte, ale věřit, už mu nikdy znovu nebudete. Proto si dávejte veliký pozor na to, co říkáte, a jakými tóny to říkáte. Jedno jediné slovo totiž může ublížit klidně i na celý život. Od kamaráda můžete něco očekávat, ale také mu musíte i něco nabízet. Poprvé, když člověka vidíme, ho soudíme podle vzhledu, potom podle vyjadřování, chování, a až potom pozorujeme jeho osobnost. Každý očekává od lidí něco jiného, ale nezapomeňte, že i oni očekávají něco od vás. Chovejte se k nim proto tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám.

Já osobně mám nejen dobré, ale i špatné zkušenosti s kamarády. Můj největší problém byl právě věřit. Všem jsem věřila až moc a potom na to doplatila., dávala jsem mnoho a mnoho dalších šancí... a to je právě ta největší chyba. Proto vám o tom dnes píšu. Druhá šance ještě jde, ale uvnitř stejně víte, že už nikdy tomu člověku věřit nemůžete. Můžete mít také kamarády cizince! Nemusí to být jednoduché, ale pokud máte opravdu zájem, myslím že se nějak dorozumíte, např. Anglicky se dnes učí skoro každý. Snažte se vnímat lidi kolem sebe, a rozeznávat, jestli jsou praví či falešní. A opatrně na to, komu věříte. Važte si kamarádů, co za vámi stojí vždy, když to potřebujete.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.