Kamarádství nezná hranic - Monika Kudrnová - (KNZ-K1)

5. prosince 2022, Monika Kudrnová

Jednoho deštivého dne se do malého městečka Klimkovice přistěhovala nová holka jménem Lili. Stejný den se chystala i do nové školy a byla z toho opravdu hodně nervózní. Bála se, že tam nebude mít žádné kamarády.

Maminka zavezla Lili ke škole, kde se rozloučily. Když vešla Lili do nové třídy, všichni si ji začali prohlížet a šuškat si mezi sebou. V tu chvíli zazvonilo a přišla paní učitelka, která novou žačku dětem přestavila. Holčička se jmenovala Linda Dárová.

Paní učitelka ji posadila vedle Meli. Během prvních přestávek Lili jen seděla na své židli a prohlížela si třídu. Další přestávku za ní přišly Meli a Auri, které se představily. Lili na holky nijak nereagovala a proto děvčata odešla.

Blížil se konec školy a Lili se chystala jít sama domů. Neznala novou cestu, proto si v mobilu nastavila navigaci. Cesta ukazovala přes most vedoucí nad tekoucí divokou řekou. Uprostřed mostu se prkna zlomila a Lili na něm uvízla. Začala volat o pomoc. Volání uslyšely Meli a Auri, které přiběhly k mostu. Společnými silami Lili vytáhly. Při záchranné akci vůbec nemyslely na to, že se s nimi Lili nechtěla ve škole bavit, ale hlavně na to, aby pomohly člověku v nouzi.

Lili se jim po záchraně velmi omlouvala. Toho dne si našla v nové škole kamarádky.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.