Kamarádství nezná hranic - Monika Matzkeová - (KNZ-K2)

5. prosince 2022, Monika Matzkeová

Kamarádství je slovo, při kterém cítím pocit bezpečí a příjemné teplo. Není to něco, na co bych si mohla sáhnout, ale přesto vím, že existuje. Je to cit, který může v životě procházet mnoha zkouškami. Člověk pak zjistí, jak silné přátelské pouto jej s druhým člověkem pojí.

Někdy se s někým potkáme a cítíme k němu náklonnost. Máme podobné zájmy, pojí nás společní známí, ale netvoříme si vztah, který bychom nazvali přátelstvím. Jsou to známí, které ráda potkám, ale nesvěřuji se s tím, co právě prožívám. Jak se tedy vlastně to přátelství tvoří? U každého človíčka jinak. Vše záleží na tom, jak on sám to velké a silné slovo přátelství vnímá.

Pro mne je to důvěra v druhého, věřím, že mne nezklame. To nejdůvěrnější, co mu svěřím, zůstane jen a jen u něj. Nezradí a bude při mně stát, a to i kdyby to pro něj v danou chvíli nebylo výhodné. Najít člověka, se kterým si vytvoříme tak silné přátelství je malý zázrak. Já jsem moc ráda, že se mi stal a takovou přítelkyni mám. Z celého srdce přeji  každému na světě, aby měl takového přítele vždy poblíž sebe. Jak se totiž zpívá v jedné písni, kterou znají naše tety babičky i maminky: „Přátelství, to je někdy víc než láska!“

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.