Kamarádství nezná hranic - Sára Němcová - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Sára Němcová

„Přítel je jedna duše ve dvou tělech“. To je citát který vyslovil řecký filozof Aristoteles. Co to vlastně znamená přátelství? Jak vzniká a je to totéž, co kamarádství?

Podle mého názoru ne. Každý z nás má hodně kamarádů, ale opravdového přítele má málo kdo. Za kamarády považuji ty, které vídám ve škole, venku nebo na akcích. Kamarádům povím spoustu věcí, ale svoje tajemství ne. Kamarádi spolu mohou jít do kina, jet na výlet nebo jít na koncert. Toto kamarádi všechno dělají, ale to co je odlišuje od pravých přátel je vzájemná důvěra. Opravdoví přátelé si důvěřují, pomáhají si a ví, že se na sebe mohou kdykoliv spolehnout. Pravý přítel nikdy neřekne, že nemůže pomoct, a že nemá čas. Nikdy se k vám neotočí zády a bude vždy vaší oporou. Jedno známé přísloví to dobře vystihuje. „V nouzi poznáš přítele“. Ani já nejsem výjimkou, taky jsem poznala v nouzi přítele. Ve svém životě mám pár přátel. Vím, že jsou opravdoví a cítím, že k nim opravdu patřím. Nepotřebuji stovky kamarádů, stačí mi pár opravdových přátel. Kamarádství nezná hranic, pokuď ti přátelé stojí za to. Opravdové přátelství musí podstoupit hodně horšího a vzdržet mnohé rány a nepřízně osudu, ale když to ustojí, je to pak přátelství na celý život.

Najít pravého přítele rozhodně není jednoduchej úkol. Ovšem stojí to za námahu. Já jsem to štěstí měla a opravdového přítele jsem našla.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.