Laduška a její dětství - Kristina Vyhlídalová (GP-K2)

5. prosince 2021, Kristina Vyhlídalová

Byla jednou jedna holčička, jmenovala se Laduška. Měla moc ráda hraní s balónem. Její rodina neměla moc penízků, a tak si hrála jenom s balónem. Doma hodně pracovali. Laduška byla z 12 dětí. Chodili si hrát na hřiště. Ráda hrála hry, hráli si na vojáky, indiány i na schovku. S Laduškou si hrála celá dědina, drželi pořád spolu. Na jídlo co bylo, to bylo, Ladušce všechno chutnalo. Ve škole bylo dobře, škola ji bavila. Měla obyčejné oblečení. Laduška měla boty jenom do školy a do kostela, jinak všude chodila boso. Laduška měla doma zvířátka, chovná prasátka, krávy, slepice. Nejvíc ji bavilo zpívání a tancování. Hrozně to milovala.

Mně by se moc líbilo hraní s balónem a jak měli chovná zvířátka. A že se kamarádila celá dědina a drželi pohromadě. Líbilo by se mi tam všechno.

Já si neumím představit, že bychom neměli moc penízků a co by bylo, to by bylo k tomu jídlu. Protože v této době všichni mají všechno.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.