Moje kamarádství - Kamila Popelková - (KNZ-K1)

5. prosince 2022, Kamila Popelková

Kamarádství je moc důležité, protože máš společnost a nejsi sám. Když někdo nemá kamaráda, tak je to smutné. Když jsem poprvé nastoupila do jiné školky, protože jsme se přestěhovali, nejprve jsem nikoho neznala. Potom jsem se brzo skamarádila a bylo mi hezky. Když jsem někde jinde, vždycky si najdu kamarádku a je to super. Kamarádství by mělo být důvěrné. Kamarádka by měla být hodná a měla by své kamarádce vyjít vstříc. Kamarádství je hezké.

Mám hodně kamarádek a kamarádů, ale jedna z nich je nejlepší. Moje kamarádka je moc hodná. Vždycky mi pomůže anebo poradí. Moje kamarádka se jmenuje Eliška. Mám ji moc ráda. Bydlíme kousek od sebe.  Hodně se navštěvujeme a rády si spolu hrajeme. Někdy si hrajeme na doktorku, někdy na kuchařku, na princeznu, na poštu, na školu, na školku, na maminku, na to, že jsme dospělé a hodně dalších her. Baví nás nacvičit si představení pro rodiče, a pak jim to předvádíme. Máme z toho dobrý pocit. Velice rády tancujeme a hrajeme si na balet. Když je krásně a když máme čas, chodíme si hrát ven. Venku si hrajeme na průlezkách a na kolotoči. Moc rády jezdíme na kole, na koloběžce a na kolečkových bruslích. Chodíme do stejné třídy. Na začátku jsme spolu seděly, ale povídaly jsme si, a tak nás paní učitelka rozsadila. Chodíme někdy i do stejných kroužků.

Dvakrát jsem se o prázdninách setkala s dětmi, které mluvily jiným jazykem. Poprvé jsem byla s kamarády, kteří nemluvili česky. Ze začátku jsem nevěděla, jak na ně mám mluvit a myslela jsem si, že s nimi nebudu kamarádka. Ale ukázalo se, že to s nimi je super.

O prázdninách jsem byla na táboře, kde byli také děti z Ukrajiny. Když jsme hráli hru, někdy se na něco zeptali a já jsem jim to vysvětlovala.  Já jsem jim to vysvětlovala česky, u toho jsem to trošku předváděla, a oni mi rozuměli. Hráli jsme si spolu, i když jsme každý jinak mluvili. Měli jsme se spolu hezky a tábor jsme si spolu užili.

Když jsem byla na dovolené s rodiči v Chorvatsku, našla jsem si tam kamarádku, která mluvila anglicky. Já se teprve anglicky učím, takže jsem jí někdy nerozuměla. Přesto jsme se vždycky nějak domluvily, co zrovna budeme dělat. Moc hezky jsme si spolu hrály. Myslím si, že i když mluvíme každá jinou řečí, můžeme si spolu rozumět.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.