Opravdový kamarád - Jana Golová - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Jana Golová

Jaký by měl být opravdový kamarád?

Opravdový kamarád tě vždycky podpoří. Když se ti nebude dařit ve škole nebo v práci, ať už budeš mít problémy s penězi, v rodině, nebo když ví, že na něco máte, že máte šanci být v něčem úspěšný. Samozřejmě to tak nemůže ve všem být pořád. Například s těmi penězi. Rád vám pomůže, ale tohle by nešlo dělat pravidelně. Peníze jsou jeho a vy se musíte postavit na nohy sami.

Každý kamarád by tě měl obejmout, utěšit a popovídat si s tebou, když ti nebude dobře a bude v tobě vládnout smutek.

Nikdy by ti neměl lhát. Nějaká malá neškodná lež nevadí, ale když by vám lhal v něčem, co by vás dokázalo hodně naštvat a vy byste to zjistili. Už by mezi vámi nebyla důvěra.

Kdyby vás někdo urážel, smál se, dělal naschvály nebo něco, co se vám zkrátka nelíbí, měl by se za tebe postavit a být na tvojí straně.

Pokud nejste urážlivý, měl by si z vás umět udělat legraci. Když by byl na vás až moc hodný, unudili byste se k smrti. Ale jen do té doby, než vám to bude nepříjemné.

Toto všechno musí být ale i z vaší strany. Pokud by vám s něčím pomohl, a vy byste mu to neoplatili, nebo se vám svěřil s něčím důležitým, a vy to řekli někomu jinému, nepočítejte, že vaše kamarádství bude pokračovat nadále. Možná, že jednou by vám prominul, ale víckrát ne.   Musíte mít hlavně stejný pohled na věc, koníčky. Trávit s ním volný čas, něčím, co vás baví, mít stejný humor, zasmát se u společného filmu… Zkrátka abyste se spolu nenudili. Neznamená to ale, že musíte být ve všem stejní.

Váš kamarád by k vám měl být upřímný, tolerantní, obětavý, ochotný, starostlivý, důvěřivý, soucitný. Ale hlavně vás musí mít opravdu moc rád.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.