Poklad kamarádství - Ondřej Zavadil - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Ondřej Zavadil

Co je pro mě kamarádství? Kamarádství je pro mě něco, bez čeho bych nemohl žít, protože bez kamarádů by byl život velmi smutný. Když jsem s kamarádem, najdeme si vždy nějakou zábavu. Nejsem sám a odstrčený. Naopak se smějeme, vymýšlíme hry, výrobky, vynálezy, zkrátka se dobře bavíme.

Přátelství je jako nedobytný hrad. Dobrý kamarád/přítel je ti vždy připraven pomoci. S kamarádem se snažím co nejvíce sblížit, musím vědět, jaký je a co má rád. Když se dobře známe, je přátelství pevné a silné stejně jako hrad a dlouho vydrží. Kdyby se ale přátelství rozpadlo, hrad by se začal bortit a já bych se cítil čím dál víc sám a bez pomoci, tedy jako hrad bez obranné hradby. To je důvod, proč se snažím kamarádství/přátelství co nejvíce chránit.

Kdo se může stát mým kamarádem? Kamarádem může být každý, kdo má podobné záliby jako já. Má rád sport a hry. Shodneme se společně na tom, co budeme dělat. Nehádáme se, spíše si vše vysvětlíme. Nemohl bych kamarádit s někým, kdo není slušný a chce dělat špatné věci, které nikomu neprospívají. Jen tím škodí sobě i ostatním. Takový člověk by nebyl dobrý kamarád ani přítel.

Můžeme se skamarádit i s lidmi, kteří nemluví česky? Ze začátku je to složité. Nerozumíme slovům, ale časem si na něho zvykneme, i když třeba neumíme dobře jeho jazyk. Kdybych se chtěl skamarádit s nějakým cizincem, pozval bych ho s ostatními kluky, ať si s námi zahraje fotbal. Při fotbalu se moc nemluví a je to zábava. Kdyby můj kamarád z ciziny chtěl, ať jsem jeho opravdu dobrý kamarád, začal bych se učit jeho jazyk. Samozřejmě bych ho učil také náš jazyk. Pro dobrého přítele/kamaráda uděláš cokoli.

Kamarádství je pro mě velmi důležité. Jsem šťastný, že mám své kamarády. Jsou všichni pro mě pokladem ukrytým na hradě.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.