Přátelství - Anna Pinkasová - (KNZ-K4)

4. prosince 2022, Anna Pinkasová

Pokud máme kolem sebe lidi, se kterými máme společnou činnost – koníček, zájem, školu nebo práci, může mezi námi vzniknout kamarádství. Kamarádi jsou lidé, se kterými člověk rád tráví společný čas a vyhledává jejich společnost. Přátelství je však mnohem víc než kamarádství. Přátelé si důvěřují, stojí při sobě i v těžkých chvílích a mnohdy jsou důležitější než nejbližší rodina.

Je velké štěstí potkat opravdového přítele. Nezáleží na tom, odkud člověk je, jakou má barvu pleti nebo jakým jazykem či přízvukem hovoří, záleží jen na tom, jaký je člověk uvnitř, jestli je schopen nám věnovat svou pomoc, svůj čas a dokáže být oporou v těžkých životních situacích. Pravé přátelství nezná hranice států, národností ani věku. Přátele můžeme najít v nejzapadlejší vísce na konci světa i vedle sebe ve školní lavici nebo ve vedlejším domě.

Už od mateřské školky se kolem nás objevují lidé, kteří jsou nám bližší a se kterými trávíme čas raději než s jinými. Už v tuto dobu se začínají formovat první kamarádství. Když školku a později i školu, kroužek nebo i práci opustíme, opouštějí nás většinou i naši kamarádi spojeni s tímto prostředím. Vztahy, které chceme udržovat i po odchodu ze společného prostoru nebo zájmu, jsou velmi pravděpodobně kandidáti na přátelství. Opravdové přátelství však přežije všechny životní kolize a krize. Takové přátelství je v životě to nejdůležitější a nejcennější.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.