Prateta Zdeňka - Julia Samara (GP-K2)

5. prosince 2021, Julia Samara

Narodila se v roce 1977. Měla jednoho sourozence. Každé ráno musela chodit do školy vzdálené asi 11 km bez dopravních prostředků. Jako malá milovala zvířata, vždycky si nějaké přinesla domů. Jednou si zamilovala malinkého hnědého pejska, který s ní byl všude. Čekal ji vždycky před školou a spolu šli domů. Bohužel často chodil do lesa a plašil srnky a tak ho myslivec zabil. Teta se pak nevzdala a stále zvířátka zachraňovala.

Doma to moc klidné neměla, rodiče se pořád hádali a popíjeli alkohol. Po dokončení základní školy šla na pedagogickou střední, kterou si užila. Ale přesto byla smutná, v zimě všichni žáci chodili lyžovat a bruslit. Ona nemohla, rodiče na to neměli peníze, přesto si stále kupovali alkohol. Až školu dokončila, šla na Vysokou školu báňskou.

Chtěla se stát učitelkou, děti měla moc ráda. A tak začala pracovat ve školce, kde byla velmi spokojená. O tom se dala a byla šťastná, až do té chvíle, než se dozvěděla, že jejího tatínka přejel vlak. Byl opilý. Ani se s ním nestihla rozloučit...

Narodilo se jí dítě a tak její smutek alespoň z poloviny přebilo štěstí dítěte. Taky si pořídila pejska, který vypadal stejně jako ten, kterého měla ráda jako dítě.

Myslím si, že to měla jako malá těžké. Říkala, že se snaží být taková maminka, jakou si přála, jak byla malá! Ať žije šťastný život.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.