Příběh potoku - Voda živá - Michaela Zábrahová (ŽV-K3)

23. května 2018, Michaela Zábrahová

Byl jednou malý proud potůčku. Pramenil v jeskyni na palouku lesních víl. Na palouku žila víla, která denně chodila k potůčku a sypala do něj kouzelná zrnka pylu, s tím že doufala, že voda oživne i s léčebnými účinky. Žádná víla nevěřila, že voda dokáže oživnout a k tomu ještě s léčebnou mocí, každá víla se jí jen vysmála.

 Jednou postihla vílu z druhého konce palouku těžká nemoc, která ji pomalu měnila ve strom. Nikdo neznal lék, a proto i přes předsudky, víly poprosily důvěřivou vílu o hrstku vody. Víla jim vyhověla, i když si nebyla jistá, jestli bude voda léčebná natolik, aby vyléčila tak závažnou nemoc. Proto jí posílila divokými lesními bylinami a uvařila z ní čaj.

Na druhý den ráno přišla víla z druhého palouku s lesními jahodami pro všechny víly, které ji pomohli se uzdravit. Z víly, které nikdo nevěřil, se stala léčitelka celého palouku. Všechny víly k ní pravidelně chodily pro její zázračný čaj, aby se na palouku žádná podobně závažná nemoc už nikdy neobjevila.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.