Rodina v zoologické zahradě - Nina Gašperíková - (RH-K2)

4. prosince 2023, Nina Gašperíková

Na okraji velkoměsta jménem Ostrava žila rodina Popletalů. Maminka Renáta, tatínek Pepa a děti Amálka, Kuba a Lucie. Je to veselá a podnikavá rodinka. O prázdninách rodina Popletalů prožívala takový normální den. Maminka chtěla jet na výlet. Tatínkovi Pepovi to bylo jedno, montoval si něco ve sklepě. Amálka a Kuba  křičeli, že se nudí a samozřejmě nejstarší dcera Lucie nechtěla nic dělat. Maminka rozhodla, že pojedou na výlet a řekla dětem, ať si něco vymyslí. Amálku s Kubou napadla zoologická zahrada. Lucka protestovala, ale nic platné jí to nebylo, musela s nimi. Maminka řekla, že je to dobrý nápad, tak tedy sbalili  batohy, maminka nachystala svačinky a vyrazili do Zoo.

Jakmile dorazili ke vstupní bráně, zastavil je pán od pokladny, a řekl jim, že dnes je vstup pouze na rezervaci, bez rezervace jim vstupenky neprodá. Samozřejmě rezervaci rodina Popletalů neměla, byl to výlet vymyšlený narychlo. Maminku s tatínkem zachvátila panika, neboť věděli, co je čeká, až to sdělí Amálce a Kubovi a tak začali pána u pokladny přemlouvat a chtěli ho podplatit.

Pan pokladní byl nekompromisní a trval na svém, mezi tím už Amálka a Kubík zjistili, co se děje a začali křičet na celé kolo, jako paviáni, no byla to docela chaotická situace, když maminka uklidňovala děti, tatínek řešil lístky a Lucie postávala opodál a měla ze všeho jen srandu. V tu chvíli se objevila moc hodná paní, která všechno pozorovala opodál, pracovala v Zoo a bylo jí rodiny líto. Promluvila si s pokladním a dovolila jim koupit lístky a vstoupit do Zoo. Mamince a tatínkovi se ulevilo, děti byly šťastné, jen Lucie z toho radost neměla. Říkala si, že těm malým smradům zase něco vyšlo. Jakmile  vstoupili do Zoo, hned se ocitli  u plameňáků a Kubík k nim hned běžel a mezi tím se maminka se zbytkem rodiny domlouvala, kterým směrem se vydají. Když Kubík přišel za svými oblíbenými plameňáky, byl úplně  unešený. Jeden z plameňáků k němu přišel a Kubík si ho chtěl pohladit. Natahoval ruku přes plot a najednou ho klovl plameňák. Kuba začal ječet na celé kolo a okamžitě se rozběhl za maminkou a křičel „mami, mami, mě kousl plameňák, chápeš to“. Maminka byla v šoku, pak se vzpamatovala a kontrolovala, jestli je v pořádku, ale Kubík byl šťastný, že ho kousl. Prý to bude památka na celý život. Rodinka Popletalů se domluvila, kudy půjdou a pokračovali k sovám. To konečně zaujalo Lucii. Mohla si vzít sovu na ruku. Jakmile se tak stalo, sova se rozhodla, že odletí  a hodila na ní bobek. Lucka začala pištět, až se všichni lekli. Ve vlasech měla bílý cákanec, velký jak svět. Nastala další panika a tatínek s  Lucií sháněli WC, aby mohli to nadělení sundat. Když se situace a Lucie uklidnila, zamířili na suchozemské želvy. Amálku zaujaly natolik, šla blíž a blíž až k jejich ohrádce, aby se na ně mohla pořádně podívat. Najednou proběhl  chlapec a shodil  Amálku do ohrádky k želvám. Želvy, ale místo toho, aby se schovaly, tak začaly být agresivní a na Amálku útočit. Amálka se bála a začala křičet. Tatínek jí musel okamžitě vytáhnout. Když Amálku vytáhl, tak se  Kuba začal řechtat na celé kolo.

Ke  krokodýlům, to bylo něco pro tatínka.

Takže museli jít všichni na krokodýly. Koukali do výběhu, ale žádný krokodýl tam nebyl. Tatínek byl zklamaný a už chtěli odejít, ale v tom začal někdo křičet, že krokodýlové jsou z výběhu venku. Někdo totiž výběh otevřel. Tatínek vzal ty mladší prcky na ruce a začal křičet po mamince a Lucii, ať utíkají, že jsou venku krokodýlové. Jakmile se rozběhli, jeden z krokodýlů je začal pronásledovat. Naštěstí pro ně, je už chovatelé krokodýlů odchytli a rodina se rozhodla, že svou návštěvu v Zoo ukončí. Rodina Popletalů ,celá udýchaná a znechucená doběhla do auta a těšili se na pohodlí svého domova. Doma zhodnotili, že už nikdy NEPOJEDOU do zoologické zahrady, jen těm dvou malým prckům se v Zoo moc líbilo a z návštěvy byli nadšeni.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.