Rozdíly mezi mou a babiččinou generací - Dominik Šebela (GP-K4)

5. prosince 2021, Dominik Šebela

Moje generace má mnoha ohledech lehčí život, protože se může všechno řešit elektronicky a nemusíme nikam chodit. Když potřebujeme něco vědět, tak si stačí vzít mobil do ruky. Babiččina generace měla lehčí život v tom, že nemusela řešit tolik věcí s elektronikou, ale měli těžší život v tom, že si nemohli všechno vyhledat na mobilech a místo toho se museli ptát lidí nebo chodit do knihoven, kde si to hledali v knihách.

Kdysi se volalo jenom přes pevnou linku a byla práce kolem pozemku. Velký problém dnešní generace je takový, že jsou všichni závislí na obchodech, už předtím nebyl žádný problém, protože velká většina lidí si dokázala jídlo vypěstovat sama s velkými zálohami. Za babiččiny generace bylo nutné se podřizovat režimu a to nebylo vůbec jednoduché. Dneska máme naprostou svobodu. K tomu patří, že se může volit vláda, prezident a všichni lidé, co řídí naší zemi. V této době je možné kamkoliv cestovat, ale v minulosti tohle možné nebylo a mohlo se cestovat jenom, když jste byli vysoce postavení lidé, nebo když vám to schválila vláda. Moje babička v mládí u moře nikdy nebyla, což je dnes úplně normální a většina lidí jezdí v létě na dovolenou.

Závěrem bych napsal, že mi více vyhovuje dnešní doba. Tím, že máme větší svobodu a více možností.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.