Tatínek se topí s kolečkama - Václav Polák - (RH-K4)

4. prosince 2023, Václav Polák

Budu se ptát svého tatínka-Tomáše, který pracuje ve státní správě. Pomáhá řešit lidem, jejich sociální situaci, bydlení a zlepšovat životní úroveň. Jeho největším koníčkem je práce na chatě, kde rád seče trávu, natírá vše, co se dá, opravuje pokažené věci a celkově tak relaxuje a čerpá energii do dalších pracovních dní. Účelem rozhovoru je zjistit, co má tatínek rád, jestli zažil při své práci na chatě nějakou humornou situaci.

Jak dlouho už jezdíš na chatu? Baví Tě být pořád na stejném místě?
Co si pamatuji, tak tady jezdím už přes 16 let, od svatby s Tvojí maminkou. Jako by to bylo včera, co jsem poprvé dojel na chatu a viděl zelený les, řadou malovaných chatek a slyšel šumící potok. Docela se mi tu líbí, sluníčko svítí, dýchám čerstvý vzduch a je klid a pohoda, žádný městský stres.

Jak vycházíte s ostatními chataři, nelezete si už občas na nervy?
Se sousedy vycházím vcelku dobře, i když někdy by to chtělo trochu víc soukromí. Ne, že bych tady neměl dost místa, toho mám habaděj, ale když mě třeba někdo naštve, tak se před ním ani nemůžu nikam zavřít.

Vaši sousedé Vás něčím štvou, nebo Vás něčím omezují? Čím, prosím Vás?
Zrovna loni na jaře se všichni sousedi rozhodli hrabat listí první dubnovou sobotu rozhodli uklízet své chaty po zimě, hrabat listí, sekat trávu. Cítil jsem se docela trapně, že mě to nenapadlo, když mě manželka oslovila, že bychom také mohli začít s jarním úklidem.  

Stala se Ti při práci nějaká humorná příhoda nebo situace?
Velmi rád sekám trávu na louce za cestou u potoka. Je to takový relax, když můžeš za sebou vidět kus odvedené práce a mít z toho radost. Nejraději sekám ručně obyčejnou kosou, to se ta tráva hezky pokládá na zem, dobře se nakládá na kolečka a odváží za potok. To tak při posledním odvozu kolečkem, jsem přejížděl přes potok a najednou šup kolečko, já i tráva jsme zahučeli do potoka. Bylo to velká sranda se potom z toho potoka dostat, bylo tam asi metr hluboko.

Je něco dalšího, co rád děláš na chatě?
Moc rád natírám štětcem a barvami venkovní zábradlí, sloupy a také celou chatu. To zrovna minulé léto, jsem tak natíral venkovní zábradlí chaty balkonu chaty, žlutou barvou, kdy přiletěla včelka a chtěla spočinout na rukavicích, které jsem měl od žluté barvy. V tu stejnou chvíli mi zašimralo v nose a já jsem pustil štětec do barvy a tím se mi celá barva rozlila po celé podlaze balkonu. Včelce se nic nestalo a byla to potom velká sranda uvést hnědou podlahu od žluté barvy do původního stavu.

Budeš i do budoucna jezdit na chatu a opravovat ji?
Ano budu, už se těším na další chatařskou sezonu, na grilování venku, opalování na sluníčku a další práce venku i uvnitř chaty. Také mě čeká malování garáže chaty, kdy už se teď těším, co mě humorného při práci potká. Děkuji za rozhovor.

Medailonek

  • Tomáš Polák, můj taťka, narodil se v Ostravě
  • Pracuje ve státní správně jako sociální pracovník
  • Má rád sport, hudbu, rád chodí do kina, oblíbil si pracovní aktivity na chatě a koncerty rokové hudby
  • Jeho největší zálibou je jízda autem a na kole
  • Poznávací znamení - nosí brýle
Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.