Záchrana - Tereza Slívová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Tereza Slívová

V rodinném domě žil krásný hnědý pejsek a jmenoval se Koky. Měl hodnou paničku jménem Elen. V domě spolu také žily dvě zlaté rybky Šmudla a Lilka, které každý den pozorovala další spolubydlící bílá kočka Lujsa.  

Elen každý den vstává v 7 hodin. Po vyčištění zubů a snídani, jde nakrmit zvířátka, projde se se psem a poté zamíří do práce. Odmala se chtěla stát kadeřnicí a její sen se jí splnil. Zatímco pracuje a povídá si s kolegy, jsou zvířátka sama doma. Koky s Lujsou leží v posteli, i když ví, že na postel nemůžou. Šmudla a Lilka plavou v akváriu a povídají si. Lujsa bývá často naštvaná, protože Koky často z postele odchází a přestane ji tím pádem zahřívat. Jde si popovídat se Šmudlou. Lilka mezi tím okusuje rostliny nebo se také přidá k rozhovoru. Okolo 15 hodiny se Elen vrací z práce. Když přijde domů, vezme Kokyho na procházku vyvenčit. Po návratu jsi jde Elen připravit svačinu a zapne počítač. Ráda si pouští písničky do sluchátek, když pracuje na počítači. Lujsa se prochází venku sama, ale když prší nebo je zima, tak se jí ven nechce. O víkendu často spolu jsou na procházce, kromě rybek. Rybky na procházku nechodí, jen tiše plavou v akváriu a povídají si.  Večer se všichni dívají na televizi a poté jdou spát. 

Jednoho dne po probuzení se Elen podívala na budík a řekla si, že má ještě dost času. Znovu usnula. Když potom budík začal zvonit, vstala a koukla se na mobil. Ale na telefonu nebylo 7 hodin, ale 8 hodin. Prostě zaspala. Byla vyděšená, že přijde do práce pozdě. Všechny zvířátka vycítila její stres a nepletla se ji do cesty. Elen si nestihla ani vyčistit zuby a vyvenčit Kokyho. Rychle běžela do práce. Celý den v práci nestál za nic, byl prostě hrozný, všechno se kazilo. Potom, co přišla z práce domů, byla unavená a vyčerpaná, tak si šla zdřímnout. Zvířátka byla nadšená, že je z práce doma, ale viděli, že Elen je smutná, tak ji nechali odpočívat.

Lujsa si lehla k Elen do postele. Lilka plavala v akváriu a Šmudla skákala zvody ven a zpátky do vody. Koky na Šmudlu koukal a koukal. Najednou Šmudla vyskočila ven, ale do vody zpátky už ne. Plácala se vedle akvária na suchu a nemohla se vrátit. Koky hned začal volat „štěkat” o pomoc. Znělo to jako Elen, Elen, Elen, Elen. Panička byla unavená, spala, nechtělo se ji vstávat, tak jenom na psa zakřičela “ KOKYNE BUĎ TICHO”. Koky, ale měl strach o svou kamarádku a přiběhl za Elen a snažil se jí vzbudit. Mezitím se u akvária objevila Lujsa, nepřišla Šmudlu sežrat, naopak začala do Šmudly strkat čumákem a snažila se ji dostat zpět do akvária. Když Koky viděl, že Elen nepřijde, tak si uvědomil, že musí Šmudlu zachránit sám. Nejdříve taky začal do Šmudly strkat tlapkou a čumákem, snažil se ji nějak dostat do akvária. Ale to nešlo. Pobíhal zoufale kolem a přemýšlel co udělat.  Nakonec vzal Šmudlu opatrně do tlamy, skočil na skříňku vedle akvária, tak se dostal nad akvárium a jemně ji vrátil do akvária. Potom se s Lujsou radovali, jak pěkně rybku zachránili. Štěkali a mňoukali na sebe celí radostní, ten hluk probudil Elen, která se objevila ve dveřích, a nechápala co se děje.  

Od té doby se rybky ponaučily, že musí být opatrnější. A hlavně, jak je dobré mít skvělé kamarády.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.